ОТБ «Галичина» цілодобово в ефірі на 26-му телевізійному каналі. Телесигнал охоплює Галицький, Тисменицький, Тлумацький, Богородчанський райони та м. Яремче(25ТВК). Частково покриті Калуський, Коломийський, Рогатинський, Надвірнянський, Верховинський(33ТВК) та Городенківський райони...
Івано-Франківськ — енергетично незалежне місто. Це реальна перспектива найближчого часу, переконують в Інституті розвитку міста «Новий Івано-Франківськ», який, нагадаємо, створений за ініціативою народного депутата України Олександра Шевченка. Впровадити новітні технології та зменшити використання традиційних видів палива в Івано-Франківську реально, адже є уже приклад успішного використання відновлюваних джерел енергії у туристичному комплексі «Буковель». Саме тут відбувся круглий стіл за участю вітчизняних та іноземних фахівців з питань енергоефективності.
Альтернативні види енергії — це безпечність, економія, збереження довкілля і найголовніше на сьогодні — енергонезалежність, а ще — це сучасний європейський підхід. Таку модель активно пропагують і втілюють у життя у розвинутих країнах світу, маємо такі приклади і на Прикарпатті.
Андрій Кір'янов, керівник енергетичних програм Інституту розвитку міста: ««Буковель» вже зараз працює з новітніми технологіями в напрямі енергозбереження — вже є системи, які дозволяють отримувати енергію з повітря, води, заощаджувати на електроенергії, керувати всіма системами життєдіяльності будинків автоматично — все це ми хочемо впровадити і в нашому Івано-Франківську».
Зустріч організували спільно з Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу у рамках тематичної 4-ої Міжнародної науково-технічної конференції. Мету визначили спільно з науковцями.
Максим Карпаш, директор науково-дослідного інституту нафтогазової енергетики та екології ІФНТУНГ: «Намалювати дорожню карту чи концепцію енергетичного розвитку міста — куди воно має далі прийти. Це не має бути напевно зі сторони влади — це має бути зі сторони науки, громад. У нас є наукова складова, є громадська складдова, інститут розвитку міста, тобто нам здається це може бути гарним початковим майданчиком для реалізації реальних уже проектів».
Юрій Якубишин, радник гендиректора ПАТ «Індуктор»: «За підтримки інституту розвитку «Новий Івано-Франківськ», ПАТ «Індуктор», інших зацікавлених юридичних осіб, згідно меморандуму тих умов і завдань створюється консорціум. Завдання новоствореного консорціуму — це поєднання новітніх інноваційних технологій, які будуть використовуватись в агропромисловому комплексі, паливно-енергетичному секторі та інших секторах Івано-Франківської області».
Участь у засіданні взяли також зарубіжні експерти з питань енергоефективності з Польщі та Австрії. За їхніми словами Івано-Франківськ має всі шанси стати енергонезалежним містом.
Ярослав Котиза, представник гірничо-металургійної академії (Краків): «Якщо порівнювати місто з інфраструктурою, створеною тут на «Буковелі», де є величезний резервуар низькотемпературний, води — джерела енергії, є великі площі, які можна використати для встановлення фотовольтеїчних панелей для вироблення електрики і, відповідно, є дуже багато біомаси, яку можна так само використовувати для генерації енергії. Комбіноване використання в результаті дає можливість у перспективі перейти до енергонезалежності».