ОТБ «Галичина» цілодобово в ефірі на 26-му телевізійному каналі. Телесигнал охоплює Галицький, Тисменицький, Тлумацький, Богородчанський райони та м. Яремче(25ТВК). Частково покриті Калуський, Коломийський, Рогатинський, Надвірнянський, Верховинський(33ТВК) та Городенківський райони...
Статус Прикарпаття як екологічно-чистого і привабливого краю може перетворитися на міф. Попри те, що на території Івано-Франківщини обмаль підприємтсв, які можуть зашкодити навколишньому середовищу. Через деякі з них річка Саджава вже давно втратила свій природній колір. Мешканці села Підбереж,що в Долинському районі, більше 10-ти років оббивають пороги владних кабінетів, а ситуацію з місця так і не зрушили.
Річка Саджава протікає через 4 населені пункти: Долину,Тяпче, Яворів та Підбереж. Мешканці останнього вже не один рік б'ють на сполох. Адже вода в ріці стала чорного кольору. Та і запах від неї -жахливий, кажуть тутешні. Особливо в теплу пору року. Ним селяни дихають вже не один рік.
Люди написали колективне звернення до чиновників. Вимагають встановити порушників законодавства, покарати їх та відновити екологічний стан. Створена робоча група. За результатами її діяльності зроблено перевірку. Аналіз показав, що забруднення виникає внаслідок стоків з 4 підприємств.
Утім аби виставляти санкції основному джерелу забруднення потрібно зробити аналіз на самому підприємстві, кажуть експерти. Це має бути довготривала перевірка. Проте наразі аби її втілити в життя треба ще одного дозволу. Його отримати непросто, оскільки вже близько року в дії Мораторій на перевірки суб'єктів підприємницької діяльності, який прийняв Кабінет міністрів України. Мова йде про перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб — підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень. Як бачимо, це і є той випадок. Нагадаємо, що мораторій був введений аби зменшити навантаження на малий та середній бізнес. Таким чином аби домогтися перевірки на підприємстві, яке є одним із забруднювачів річки Саджава — потрібен дозвіл Кабінету міністрів України.
Утім мешканці села Підбереж, попри складність ситуації обіцяють не миритися. Запевняють, прийматимуть радикальніші рішення, якщо влада простих людей не чутиме і надалі.