ОТБ «Галичина» цілодобово в ефірі на 26-му телевізійному каналі. Телесигнал охоплює Галицький, Тисменицький, Тлумацький, Богородчанський райони та м. Яремче(25ТВК). Частково покриті Калуський, Коломийський, Рогатинський, Надвірнянський, Верховинський(33ТВК) та Городенківський райони...
Опікунів для диких тварин шукають на Прикарпатті. Таку акцію оголосили у Центрі реабілітації звірів, який працює при Галицькому природоохоронному парку. Сьогодні тут опікуються майже півсотнею чотирилапих та птахів. Чотирьом з них вже поталанило знайти опікунів, які допомагають коштами або харчами.
Уже вісім років поранені дикі звірі шукають прихисток у Галицькому національному природоохоронному парку, де працює один з перших в Україні Центр реабілітації диких тварин. Спершу нас знайомлять з Цезарем, рудим оленем.
Андрій Гембарський — начальник сектора Центру реабілітації диких тварин: «Взагалі-то він у нас з 12 року. Попав в Центр маленьким оленятком — от таким (показує). Буквально з пипки годували. Десь 4 місяці він пив коров'яче молоко».
А це — улюбленці малечі — аргалі, дикі гірські барани, прародичі домашньої вівці. Водяться у Альпах та Піренеях.
Андрій Гембарський — начальник сектора Центру реабілітації диких тварин: «У них великі очі і маленькі вушка. Вони водяться в гірських районах. Муфлон Європейський — в Європі, Альпах».
Уляна Семенчук вперше до галицького звіринця приїхала місяць тому. З того часу вона постійна відвідувачка. А недавно вирішила стати хресною для лиса Микити, який разом із старожилкою Центру Алісою очікує поповнення у рудому сімействі.
Уляна Семенчук, хресна мати лиса Микити: «Він скоро стане батьком. У них буде поповнення. Мені здалося, що їхня сім'я потребує зараз найбільше уваги».
Поталанило з опікунами ще трьом жильцям центру реабілітації диких тварин, вони знайшли своїх хресних. Ініціаторка цієї акції працівниця парку Оксана Ісарик каже, ідея визрівала давно, бо чотирилапим потрібні і харчі, і людське спілкування.
Оксана Ісарик, фахівець з екоосвіти Галицького НПП: «От Цезар у нас поки що без турботи, його напарниці. Муфлони, у вовчиці є, сарна європейська — козуля».
На сьогодні у Центрі перебувають майже півсотні тварин та птахів. Серед них є хижаки, яким щодня потрібне м'ясо.
Андрій Гембарський — начальник сектора Центру реабілітації диких тварин: «М'ясо йде 6–7 кг на день, включаючи і рибу. Зернових кормів йде 9,5–110 кг. Це кожен місяць цифри міняються, бо тварини котрісь випускаються, щось потупає».
Олег Гайдук, директор галицького НПП: «Порядка десь до 5 тисяч нам обходиться закупівля кормів. Немало, тому що це все йде з наших зароблених коштів».
Більшість тварин потрапляють до Центру у важкому стані, часом — на межі смерті. Тут їх виходжують, а потім випускають на волю.
Ірина Лисюк, ветеринар: «В основному це є браконьєрство. Птахи є стріляні — чого вже стріляти в сову і яструба? Ну, очевидно, просто летить та й стріляють».
Сьогодні у Центрі працюють над облаштуванням вольєрів, щоби вже незабаром поселити нових тварин.