ОТБ «Галичина» цілодобово в ефірі на 26-му телевізійному каналі. Телесигнал охоплює Галицький, Тисменицький, Тлумацький, Богородчанський райони та м. Яремче(25ТВК). Частково покриті Калуський, Коломийський, Рогатинський, Надвірнянський, Верховинський(33ТВК) та Городенківський райони...
Громадськість збирається з'ясувати, як платять податки великі підприємства, які діють на Прикарпатті, та куди йдуть ці кошти. Активісти, журналісти та партійці «ВОЛІ» оголосили про створення Громадської комісії, яка вивчить ці питання. Перше її засідання заплановане вже за тиждень.
Без екологічного контролю та без коштів з екоподатку живе Прикарпаття сьогодні, стверджує експерт з довкілля Володимир Красноштанов. Він каже, питання екології, яке у світі на першому місці, в Україні відійшло на другий план. Ситуацію не відстежують, а кошти з екологічного податку спрямовують не зовсім за призначенням.
Володимир Красноштанов, еколог: «Головнішим є те, скільки ми втрачаємо цих грошей, що вже зібрали. Тих грошей дуже багато. 32 мільйони — екологічний фонд. Ефективно там використовується 20%. 80% — йде або не на екологію, або відверто розкрадається».
Активісти переконані, громада не повинна залишатись осторонь і нарешті починати діяти. Перше та головне її завдання — контролювати владу. Активісти кажуть — великі підприємства, що належать олігархам, а також потужні агрохолдинги і виробництва, недоплачують податки до місцевих бюджетів, а ці кошти могли б піти на поліпшення інфраструктури міст та сіл, на ремонт доріг, дитсадків чи лікарень.
Ольга Галабала, активіст: «Це буде громадський контроль. Ми будемо давати відповіді на питання, куди і скільки йде податків. І відверто говорити, куди ці кошти йдуть».
Вдались до створення громадської комісії після того, як прикарпатські депутати на сесії обласної ради відмовились самі це зробити. Минулого тижня нардеп Дерев'янко запропонував створити тимчасову слідчу комісію, яка б вивчила скільки втрачають місцеві бюджети через несправедливий розподіл податків. Депутати це голосування провалили.
Створена громадська ініціативна група буде збиратись щопонеділка. До роботи Комісії зможуть долучитись усі небайдужі.