ОТБ «Галичина» цілодобово в ефірі на 26-му телевізійному каналі. Телесигнал охоплює Галицький, Тисменицький, Тлумацький, Богородчанський райони та м. Яремче(25ТВК). Частково покриті Калуський, Коломийський, Рогатинський, Надвірнянський, Верховинський(33ТВК) та Городенківський райони...
ОТБ «Галичина» :: Новини :: За 3 роки у розвиток Бурштина ДТЕК спрямував 1,5 млн доларів
За 3 роки у розвиток Бурштина ДТЕК спрямував 1,5 млн доларів
Категорія: Економіка
ДТЕК співпрацює з Бурштином у кількох напрямках — охорона здоров'я, енергоефективність, поліпшення інфраструктури, розвиток бізнес-середовища та підвищення активності громад. Представники компанії кажуть, до кожного проекту підходять стратегічно, адже керуються головною метою — покращити якість життя громади міста не лише сьогодні, але й у перспективі. Незважаючи на складну економічну ситуація, обіцяють це робити і надалі.
Вікторія Гриб, керівник департаменту зі сталого розвитку компанії ДТЕК: «Зараз енергоносії — вони вартують дуже дорого… А в державі зараз нема коштів. І в людей нема… це дуже велика проблема. І в цьому напрямку нам вдається робити енергоефективні ремонти — в дитсадках, школах Бурштина, в загальній системі теплозабезпечення».
Їх змалку привчають до економії — як бережливо використовувати воду, газ та електрику. А тепер ще демонструють, як до квартир потрапляє тепло та струм. Вперше школярі-початківці Бурштинського навчального-виховного комплексу взяли участь у проекті компанії ДТЕК щодо енергозбереження.
Тетяна Андрусів, вчитель початкових класів Бурштинського НВК: «Батьки приходять і дякують, вони кажуть, що діти вже вміють економити — водичку набирають у горнятко, щоби почистити зубки, вимикають після кожного світло. Тобто цей проект дає результат».
У рамках проекту школярі вивчають не лише теорію, енергетики забезпечили найменшу за віком пілотну групу спеціальним обладнання, з допомогою якого самому можна дослідити, куди з приміщення «втікає» тепло. Відтак у закладі вже планують вдатись до енергозбреження — замінити решту вікон на енергоощадні та утеплити стіни.
Надія Паляк директор Бурштинського НВК: «Стіни у нас панельні і не настільки зберігають тепло, як би хотілося. І з'єднання між стінами теж проблема. Завдяки тому, що діти дивилися тепловізором, побачили всі проблеми, які є в нашій установі».
У цьому закладі, що таке енергоощадність, знають з практики. Кілька років тому Бурштинський дитсадок «Пролісок» виграв грант Євросоюзу, який співфінансувала компанія ДТЕК. Протягом 2 років у садочку повністю замінили вікна, двері і встановили сучасну індивідуальну котельню, яка нагріває приміщення відповідно до погоди.
Надія Комрат, завідувач ДНЗ № 6 «Пролісок» (м. Бурштин): «Ми провели такий аудит — витрати у 2013-му порівняли відповідно до 2014. По теплу було збережено 45 тисяч грн. Це і батьки задоволені, бо вони не раз ходили до міського голови і просили, щоби зробити тепло».