ОТБ «Галичина» цілодобово в ефірі на 26-му телевізійному каналі. Телесигнал охоплює Галицький, Тисменицький, Тлумацький, Богородчанський райони та м. Яремче(25ТВК). Частково покриті Калуський, Коломийський, Рогатинський, Надвірнянський, Верховинський(33ТВК) та Городенківський райони...
ОТБ «Галичина» :: Новини :: Українці хочуть зробити те, що німецькі громадяни зробили 25 років тому
Українці хочуть зробити те, що німецькі громадяни зробили 25 років тому
Категорія: Суспільство
23 автомобілі із гуманітарною допомогою вирушають із землі Саксонія, що у Німеччині, на прикарпаття. Акція під символічною назвою «Воля і єдність в Україні та мир у Європі» об'єднала небайдужих німців. Вони їдуть на Україну, аби особисто передати необхідні речі, в першу чергу, для бійців АТО. А також везуть чимало медичного обладнання. Чому німецькі жителі підтримують прикарпатців та українців загалом?
Депутат Бундестагу Арнольд Ваатц першим розповів своїм колегам про події в Україні під час революції гідності. Відтак, німецька сторона взяла на лікування поранених майданівців у лютому 2014-го року. У федеральній землі Саксонія навіть заснували об'єднання »Євромайдан Саксонія», учасники якого збирають внески для допомоги українцям. Пан Ваатц запевняє, німецькі громадяни ще добре пам'ятають перебування радянської влади в Німеччині з 45-го по 89-тий роки. Мовляв, українці хочуть зробити те, що громадяни Німеччини зробили ще 25-ть років тому.
Арнольд Ваатц, депутат бундестагу: «Я розумію, що зараз така ситуація, що Україна багато в чому поступається і російським військам, і російським воєнним силам, але ми б дуже хотіли підтримати Україну на шляху в боротьбі проти цього і розуміємо, що така підтримка необхідна. Безсумнівно є симпатія до України в бундестазі і більшість депутатів, звичайно, стоять на стороні України».
Нині більшість із шести сотень депутатів Бундегстагу — симпатики України, каже Арнольд Ваатц. Щоправда, російська пропаганда і засоби впливу роблять свою справу. А німецькі медіа займають нейтральну позицію до обох країн.
Є два рівні допомоги: дипломатичний і особистий. Якщо на першому не все так просто, то звичайні громадяни Німеччини активно відгукуються на будь-які прохання підтримати українців. Координатором і активним ініціатором їхніх дій є Курт Зіммхен. Розповідає, це вже третя акція допомоги.
Німецькі громадяни планують особисто передати допомогу, яку привезуть, в першу чергу воїнам АТО, а також постраждалим сім'ям і сиротам. Нардеп-прикарпатець Юрій Соловей переконаний — такі заходи мають ще й вагомий пропагандистський характер. Окрім допомоги, вважає обранець, дуже важливо проводити обмін успішними практиками в роботі місцевого самоврядування.
Уже цієї п'ятниці на Прикарпаття приїде понад два десятки автомобілів і зо 60-т громадян Німеччини. Запевняють, допомагатимуть українцям і надалі. Найближчим часом поранені бійці АТО з Франківщини пройдуть курс лікування у німецьких клініках.