ОТБ «Галичина» цілодобово в ефірі на 26-му телевізійному каналі. Телесигнал охоплює Галицький, Тисменицький, Тлумацький, Богородчанський райони та м. Яремче(25ТВК). Частково покриті Калуський, Коломийський, Рогатинський, Надвірнянський, Верховинський(33ТВК) та Городенківський райони...
Судова реформа — на старті. 28 березня набирає чинності Закон «Про забезпечення права на справедливий суд». Експерти називають це першим кроком у реформуванні судової системи. Які зміни чекають на українські суди?
Більшість іванофранківців сподіваються на радикальні зміни у системі правосуддя. Соціологія, проведена наприкінці 2014-го, показала, таких — половина опитаних. Загалом на заході України понад 70% впевнені у високому рівні корупції серед суддів, ще третина заявили про вплив олігархів і політиків.
Першим кроком до реформування судової гілки стане закон «Про забезпечення права на справедливий суд», який набирає чинності наприкінці березня. Експерти вже назвали головний його недолік — можливість впливати на суддівську кар'єру. Президент, як і парламент, надалі зможуть переводити суддів та ліквідовувати суди.
Політичний вплив здатен змінити суддів, але не принципів роботи самої системи, яка нині існує. Фахівці стверджують, українському правосуддю потрібні глобальні перетворення, такі як зміни до Конституції. Попри недоліки новий закон має і переваги. Одна з суттєвих — запровадження конкурсного відбору на всі суддівські посади.
Синх: папка суд = інтервю3 = експерт Центру політико-правових реформ
Після того, як закон вступить у силу, всі судді повинні пройти переатестацію. Крім того, на кожного складуть досьє, яке міститиме дані про кількість прийнятих та скасованих ним рішень, загальне навантаження, інформацію про відповідність стилю життя легальним доходам.