ОТБ «Галичина» цілодобово в ефірі на 26-му телевізійному каналі. Телесигнал охоплює Галицький, Тисменицький, Тлумацький, Богородчанський райони та м. Яремче(25ТВК). Частково покриті Калуський, Коломийський, Рогатинський, Надвірнянський, Верховинський(33ТВК) та Городенківський райони...
Протягом першого півріччя цього року в області за підтримки німецького Фонду Ганса Зайделя планується реалізувати проект щодо створення добровільних пожежних дружин. У проекті беруть участь кілька десятків сільських та селищних громад Прикарпаття. В Обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади та місцевого самоврядування у ці дні триває черговий семінар, за участю фахівців із Німеччини.
Мета — навчань — поділитися знаннями та уміннями із посадовими особами місцевого самоврядування для активізації роботи зі створення добровільних пожежних формувань.
Юрген Вальхсхьофер, референт фонду Ганса Зайделя: «На семінарі озвучимо проблеми, з якими переважно зіштовхувалися ми при заснуванні таких добровольчих команд. Розповімо, яким чином вирішували ці питання і вирішуємо нині. Таким чином ми створимо відповідний список, що необхідно попередньо зробити, опрацювати у громадах, де бажають організувати подібні добровільні дружини вогнеборців».
У Німеччині тільки у великих містах функціонують професійні пожежні команди, де вогнеборці отримують зарплату. У малих же містечках та у селах створюються виключно добровільні дружини. У цьому переконалася наша знімальна група, побувавши у містечку Дінкенсбюль, що у Баварії. Необхідними приміщеннями для тренувань, технікою та обладнанням пожежників із місцевого бюджету забезпечує громада. Самі ж вони працюють без заробітної плати. Бажаючих стати вогнеборцем у селах і містечках Німеччини досить багато, бо це престижно. Таких людей знають і направду дуже поважають у рідному населеному пункті.
Вальтер Шваб, референт фонду Ганса Зайделя: «Такі люди, які допомагають своїм сусідам, односельцям мають неабияку повагу у громаді. Але не можна сказати, що пожежники-добровольці ставлять собі за єдину мету отримати визнання. Ні, у першу чергу, вони бажають надати допомогу потребуючим і очікують такої ж від оточуючих, коли їм вона знадобиться. За принципом: «Я у біді — тоді ти мені допомагаєш, коли у сусіда біда — я пішу на допомогу»».
До речі, практика добровільних пожежних дружин існувала і на теренах Прикарпаття. Ще до першої світової війни на Галичині успішно функціонувало пожежно-гімнастичне товариство «Січ». Тому час пригадати ці сторінки історії та відродити те, чим можна було пишатися.