ОТБ «Галичина» цілодобово в ефірі на 26-му телевізійному каналі. Телесигнал охоплює Галицький, Тисменицький, Тлумацький, Богородчанський райони та м. Яремче(25ТВК). Частково покриті Калуський, Коломийський, Рогатинський, Надвірнянський, Верховинський(33ТВК) та Городенківський райони...
Працівники МНС навчали іванофранківців, як вести себе у випадках загрози життю. Робили це в одному з торгових центрів міста, тут прикарпатські фахівці розгорнули виїзний навчально-консультаційний пункт.
Інструктаж від «рятувальників». І дорослих, і дітей фахівці навчали, як правильно вести себе у ситуаціях, що загрожують життю. Зокрема, що робити з піротехнічними засобами та вибухонебезпечними предметами. Рятувальники кажуть, ситуація у державі складна. Відтак, люди мають знати, що і як робити при форс-мажорах.
Оксана Бзова, заступник начальника НМЦ ЦЗ та БЖД Івано-Франківської області: «Як вести себе при виникненні тієї чи іншої надзвичайної ситуації, які дії вчиняти, коли вчинено терористичний акт, коли особу взято в заручники, а також, коли ми побачили незнайомий або підозрілий нам предмет. На сьогоднішній день ці питання є надзвичайно актуальні».
Андрій Павелко, начальник циклу практичної підготовки курсів удосконалення керівних кадрів: «Ми в ході роботи виїзного консультаційного пункту демонстрували людям засоби захисту від небезпечних хімічних речовин, отруйних речовин, доводили до них порядок дій при виявленні або загрозі дії хімічних речовин, як діяти, найпростіші способи захисту від цих речовин і як надати першу медичну допомогу».
У навчаннях була й медична частина. Лікарі пояснили, як рятувати життя при кровотечах, як полегшити стан людини при переломах.
Тетяна Сіянчук, лікар-терапевт НМЦ ЦЗ та БЖД Івано-Франківської області: «При переломах, як накласти імобілізацію, тобто знерухоміти дану кінцівку. При кровотечах накладати джгут, джгут-закрутка або пов'язки, якщо є поранення. Коли є інші загрозливі стани, людина втрачає свідомість, в непритомному стані потрібно проводити серцево-легеневу реанімацію. Як проводити штучне дихання та закритий масаж серця. І, головне, не розгубитися і не нашкодити людині».
Такі навчання проводитимуть на Прикарпатті й надалі. Вже заплановані вони в освітніх закладах — від садочків до вишів. Рятувальники кажуть, такими консультаціями зацікавилися керівники різноманітних підприємств та організацій. Відтак, графік вже розписаний на рік.