ОТБ «Галичина» цілодобово в ефірі на 26-му телевізійному каналі. Телесигнал охоплює Галицький, Тисменицький, Тлумацький, Богородчанський райони та м. Яремче(25ТВК). Частково покриті Калуський, Коломийський, Рогатинський, Надвірнянський, Верховинський(33ТВК) та Городенківський райони...
Прикарпаття готове протистояти африканській чумі свиней. Такі випадки вже були зафіксовані на території України. За словами фахівців, при спалахах головне — це час: потрібно якнайшвидше локалізувати хворих на цю смертельну недугу тварин. Відтепер до таких надзвичайних випадків готова й область. ЇЇ головні ветеринари підготували нехитре обладнання. Його продемонстрували своїм колегам на підсумковій колегії головного управління ветмедицини.
Ця слабість нестрашна для людей та більшості тварин, зате смертельно небезпечна для свиней — і для свійських, і для диких. За лічені дні африканська чума виводить з ладу життєвоважливі органи, а її вірус поширюється навіть повітрям. Це відчули на собі й українці. За останні роки випадки цього захворювання зафіксували у кількох областях.
«Вивчали досвід у Чернігівській області, де зафіксовані 5 випадків африканської чуми для того, щоби не дай Бог, якщо вона прийде на Прикарпаття, бути готовими», — Микола Сендецький, заступник начальника головного управління ветмедицини в області.
Якщо ж виявляють цю смертельну недугу свиней, у цілому населеному пункті оголошують карантин. Та винищують поголів'я у радіусі до 50-ти км. Від чого страждають окремі господарі, а ферми несуть великі збитки. Б'є чума і по економіці держави.
«Воно несе великі збитки для держави, бо в радіусі до 50 км свиней знищують, а на державу накладаються обмеження щодо експорту та імпорту свинини в інші країни», 0- Микола Сендецький, заступник начальника головного управління ветмедицини в області.
«Якщо, не дай Бог, в цьому населеному пункті ми реєструємо це захворювання, всі тварини вилучаються, спалюються, а напередодні забивають їх на спеціальних м'ясопереробних підприємствах, де м'ясо використовують для варених ковбас. Ми навіть забідні в даний час для такої хвороби», — Роман Гурський, начальник головного управління ветмедицини в області.
Як виникає це ветзахворювання та як його лікувати у світі поки що не знають. Ветеринари кажуть, при виявленні африканської чуми головне — час, щоби ця смертельна недуга не поширювалась серед інших тварин. Відтак прикарпатські ветеринари підготували нехитре обладнання — мобільні карантинні пости із своїм світлом, теплом, та з усім необхідним для дезінфекції. Усе це збирали більше місяця.