23 січня 2015 року / 00:46
Роковини трагічних подій на вулиці Грушевського
Категорія: Історія
Рівно рік тому День Соборності затьмарили трагічні події у столиці. Саме 22 січня на вулиці Грушевського у протистоянні з Беркутом загинули Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Пізніше стало відомо про смерть львів'янина Юрія Вербицького. Стало зрозуміло, що тодішня влада на чолі з Віктором Януковичем не планує йти на поступки протестувальникам.
Вранці 22 січня українці дізналися, що на вулиці Грушевського від вогнепальних поранень загинув молодий чоловік. Двадцятирічний Сергій Нігоян приїхав на Майдан із Дніпропетровщини. Він був вірменином за національністю, але справжнім українським патріотом за духом. За трагічною іронією долі, другою жертвою снайпера став білорус Михайло Жизневський. Стало відомо, що силовики почали відкрито застосовувати проти майданівців вогнепальну зброю. Однак протестувальників це не зупиняло. Вони раз у раз відбивали атаки «беркутівців», попри те, що спецпризначенці діяли з особливою жорстокістю, не криючись ні від українських, ні від закордонних журналістів. Всередині дня спецпідрозділи числом біля кількох тисяч розпочали масований наступ і відтіснили протестувальників по вулиці Грушевського аж до Європейської площі. Однак по обіді майданівці пішли у контратаку і повернулися на попередні позиції. За спинами силовиків вони помітили важку техніку.
Того дня лідери опозиції таки домоглися зустрічі з Віктором Януковичем, однак результату ці перемовини не мали. Хоча на офіційному сайті Президента тоді з'явилося співчуття сім'ям загиблих. Увечері протистояння продовжилося із ще більшою силою. За інформацією медичної служби Євромайдану того дня було поранено близько двох сотень протестувальників.
Однак розігнати і зачистити Майдан так і не вдалося. Криваві події на вулиці Грушевського стали початком агонії режиму. Масові протести охопили всі регіони, в західних та центральних областях протестувальники захопили владні будівлі. Уже за місяць після Дня Соборності Віктор Янукович та його найближчі соратники утекли з країни. А раніше лояльні до Президента депутати Верховної Ради поспішили відхрестися від його злочинів та усунути утікачів із посад.