22 січня 2015 року / 01:46
Видобуток сланцевого газу
Категорія: Економіка
Проблеми та перспективи видобування сланцевого газу. Про це знову заговорили в стінах Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. Спільно «Б'юром розвитку інновацій та технологій» фахівці організували круглий стіл на тему: «Вуглеводний сектор Івано-Франківщини: проблеми та рішення». До обговорень запросили експертів з Великобританії.
Прикарпаття — багатий край. Однак поклади — на великих глибинах. За умови необхідних капіталовкладень, Західна Україна могла б себе повністю забезпечувати. Кажуть науковці.
Олег Карпаш, проректор з наукової роботи університету нафти і газу: «Буріння одного кілометра однієї свердловини коштує приблизно півтора мільйона гривень. І це тільки буріння! А ще освоєння є і інші процедури, і не факт, що ця свердловина дасть якийсь результат».
Україна приваблива інвесторам. Відомо, що два роки тому справою зацікавилися дві компанії — Шеврон та Шелл. На Сході війна. А щодо Заходу — урядовці побоялись ризиків. Олег Карпаш каже, що сланець видобувати треба.
Олег Карпаш, проректор з наукової роботи університету нафти і газу: «В Америці середня ціна літри бензину на заправках 65 центів, і це завдяки видобутку сланцевого газу».
Гість круглого столу, професор з Великобританії Кевін Тейлор, каже, що англійці поки не видобувають сланець. Але вже пробурили дві-три свердловини.
Кевін Тейлор, експерт в галузі сланцевого газу, професор Манчестерського університету (Великобританія): «У нас також було багато дискусій на цю тему, щодо можливих ризиків, але ми думаємо, що більше ми володіємо інформацією про ризики, то краще ми можемо впливати на ситуацію, але я вважаю, що потрібно застосовувати нові технології».
Науковці переконують також, що отримавши відповідні інвестиції, маючи розуміння з боку політиків та фахівців — Україна могла б за два-три роки стати енергетично незалежною державою.