15 січня 2015 року / 23:01
Книга про історію міста вголос
Категорія: Історія
В Івано-Франківську презентували першу аудіокнигу про історію міста. 126 цікавих історій тепер можна послухати в у форматі Mp3. Книга вголос, що видана у світ столичною мистецькою агенцією «Наш формат» має 2 години 50 хвилин загального звучання. Це єдине подібне видання, яке пов'язане з історією міста — до цього книги у форматі аудіо про Івано-Франківськ ще не було.
126 цікавих історій про Франківськ відтепер можна послухати в аудіо. Диск з короткими оповідями про обласний центр — від часу його створення до подій ХХ століття запропонував видати відповідальний редактор радіо «Вежа» Тарас Зень. Він зізнався — нині в сувенірних крамницях міста є чимало схожих видань про інші населені пункти України. Тож, Станіславову теж пасувало б мати свою аудіопрезентацію. Ідея зібрала разом істориків, телерадіокомпанію та меценатську підтримку.
Тарас Зень, відповідальний редактор ТРК «Вежа»: «Ми усвідомлюємо, що зараз диск не є такий цінний, оскільки ера дисків відходить, зараз люди все слухають в комп'ютерах, на флешах. Але ми все таки вирішили видати 500 примірників, як подарункове видання, воно буде розповсюджуватись виключно як подарунок».
Більшість робіт переказуються голосом диктора «Вежі» Олени Коновалової.
Олена Коновалова, диктор: «Ідея в тому, аби ці історії запам'ятали маленькі діти та старші люди. Аби могли їх переказати з уст в уста, сидячи за філіжанкою кави з друзями, чи при спілкуванні з туристами».
Чимало історій упорядники аудіовидання отримали з праць відомого місцевого краєзнавця Михайла Головатого. Він переконаний — це видання унікальне.
Михайло Головатий, краєзнавець: «Щоб аудіоальбом з багатьма сюжетами — то для мене новина, і це подія унікальна».
Аудіоісторії вийшли в світ тиражем у 500 примірників. Купити їх буде неможливо — адже вони призначені не для комерційної, а освітньої мети, розповів меценат видання, директор Центру Розвитку Івано-Франківська, нардеп попереднього скликання парламенту Руслан Марцінків.
Руслан Марцінків, директор центру розвитку Івано-Франківська: «Диск будемо розповсюджувати у школи і інші освітні заклади. Ми вже спробували навіть вмикати історії у тролейбусах — людям дуже сподобалося отримувати нову інформацію про ті чи інші вулиці. А загалом, ці історії можна завантажити на комп'ютер, включити в машині, на уроках в школі».
Тепер упорядники аудіокниги роздумують і над створенням відеодовідника про Станіславів, який можна зробити на основі телепередачі обласного телебачення Галичина «Вулиця».