23 грудня 2014 року / 23:52
Назад до батьківської віри
Категорія: Релігія
Їм погрожували, переслідували їх та їхні сім'ї за те, що не відмовились від своєї віри. Так було понад 40 років, коли «совєти» заборонили греко-католицьку церкву, а її священників та вірних загнали у підпілля. Тривали переслідування до 89-го. Тоді Ямницька громада першою на Прикарпатті сказала «Ні» московському православ'ю. Цю дату у Тисменицькому селі шанують досі. І згадують про подію усією греко-католицькою громадою.
Зараз їй 86. І вона досі добре пам'ятає часи заборони греко-католицької церкви. Анна Грицюк пригадує, тоді відданість батьківській вірі та сповідування церковних обрядів дорого коштували. За це погрожували та переслідували цілу родину.
Не легше жилось і греко-католицьким священикам. Радянська влада вперто намагалась їх навернути до московського православ'я, а тих, котрі не погоджувались, переслідувала та саджала у тюрми.
Чверть століття тому все змінилось. Тоді Анна Грицюк входила до церковної двадцятки, яка разом із Ямницьким священником Михайлом Федораком таки домоглись свого. І першими на Прикарпатті та одними з перших в Україні відмовились від російського православ'я та повернулися під покров греко-католицької церкви.
Події 89 року у Ямниці добре пам'ятають та шанують цю дату дотепер. Адже саме з цього села на Прикарпатті розпочалась легалізація греко-католицької віри.