5 грудня 2014 року / 02:52
Навчання в екстремальних умовах
Категорія: Соціальна сфера
Навчання в екстремальних умовах. В селі Княжолука Долинського району діти вчаться у приміщенні, якому майже 90-років. З трьох корпусів тамтешньої школи — два в аварійному стані. Першу чергу нового закладу селянам обіцяють здати з року в рік. Утім, спорудження нової школи перетворилося в довгобуд.
З грибком, з дірками на підлозі, старими обшарпаними стінами і стелями — в таких умовах здобувають знання учні Княжолуцької школи. Причому з трьох корпусів — два в аварійному стані.
Аби завершити будівництво першої черги школи потрібно щонайменше 8 мільйонів гривень. Княжолучці сподіваються, що уже наступного року заклад відчинить свої двері. Усі гуртом — і сільська влада, і громада — не один рік звертаються до чиновників різних рівнів. Результат — гори відписок та обіцянок.
Тим часом, місцеві діти у дві зміни щодня експериментують з власним здоров'ям та життям. Княжолуцькі школярі мріють про заклад зі спортивною та актовою залами, їдальнею та сучасними туалетами.
На сьогодні у Княжолуках мешкає понад три тисячі осіб. Село перспективне, найбільше у районі. Утім, не має ані нової школи, ані дитсадка, ані клубу. Тож навіть відкриття 1-шої черги нового навчального закладу не вирішить проблеми з кількістю класів.
Окрім того, за проектом в першій черзі не передбачено спортивної, актової зали та їдальні. Попри це, школярі та їхні батьки сподіваються — наступний навчальний рік розпочнуть бодай у чистих і теплих класах.