3 грудня 2014 року / 03:14
Військовий вишкіл для жінок
Категорія: Армія
Курс молодого бійця за 8 годин. Івано-Франківських жінок навчали основам виживання. Пройти професійний військовий вишкіл зголосилося 7 десятків представниць прекрасної статі. Вони вже знають, як поводитися зі зброєю, надавати першу медичну допомогу пораненому та правильно відтягти його з небезпечної зони в укриття
У спортивних куртках, теплих штанях, замість гламурних підборів — зручні чоботи. Так нині виглядають Івано-Франківські бізнес-вумен, журналістки, працівниці міліції і мами у декретній відпустці. Такий склад учасниць цього патріотичного вишколу. Більшість між собою навіть не знайомі. Та усі готові захищати себе і рідних від ворогів. Оскільки однієї рішучості замало, прийшли за порадами до фахівців.
Діана Яковець, учасниця військового вишколу: «Необхідні знання, які тут отримаю, можуть пригодитися в майбутньому, адекватно зреагувати в певній ситуації, дати відсіч, першу медичну допомогу»,
Умови навчання тут далекі від бойових. Та інструктори, які щойно повернулися з Донбасу, де воюють у складі українських батальйонів, пояснюють: для перших занять екстрим зайвий. І наполягають, аби жінки міцно засвоїли теоретичну частину і запам'ятали, як поводитися у складних умовах. Адже не виключено, що комусь із них доведеться побувати на передовій.
Представниці прекрасної статі вже знають, що куртка зі спеціального флісу зігріє і в десятиградусні морози та, що в похідній аптечці, окрім медикаментів, мають бути тампони для перев'язок і жгути. Власне, як врятувати життя людині — про це розказували найбільше. Як і про те, що дозволить зберегти їй здоров'я.
Оскільки інформації багато і непідготовленим вона може видатися «кашею» в голові, заняття відбувалися майже як у школі: урок-перерва.
Анна Крисюк, співорганізатор військового вишколу: «І дуже добре, що розділено по блоках саме навчання військового вишколу. Спочатку поведінка зі зброєю, як себе не застрелити. Більшість жінок в руках ніколи зброю не тримали».
І сподіваються, що й не доведеться. Та якщо прийдеться — не розгубляться.
Івано-Франківські жінки переконані: бути слабкими нині не тільки не модно, а й не на часі. І вже самоорганізовуються для спільних занять спортом. Щоб бути не лише сильними духом, а й тілом.