8 жовтня 2014 року / 22:59
Комісія з порятунку смерекових лісів
Категорія: Надзвичайні ситуації
В усьому світі всихають смереки. Процес, на жаль, невідворотний. І торкнувся Прикарпаття. Тому в області створили спеціальну комісію у складі науковців, лісівників, представників влади і громадськості, яка вивчає цю проблему. Основне питання — що робити далі?
Прикарпаття — найбільш смерековий край з усієї України. 56% смерекових лісів — у нас. Вони милують око, серед хвойних насаджень навіть дихати легше. На жаль, дерева масово сохнуть. Місцеві науковці, спираючись на досвід провідних країн, кажуть: чинників декілька. Глобальне потепління, відсутність опадів, розташування на стрімких схилах і кам'янистий грунт, що сприяють випаровуванню вологи, шкідники і хвороби. Та головне — це зміна клімату.
Спеціальна комісія створена при ОДА. Засідання її відбувалося на базі Вигодського лісового господарства, де сухі смереки займають велику площу Лісівники показують масиви сухостою. Цьому лісу — 60 років. Половина дерев вже загинули. Науковці кажуть — їх краще зрубати. Адже за 7 років площа ураження буде вдвічі більшою.
Лісівники підрахували: економічно вигідно на місці цих дерев висадити нові. Там, де до лісу не добратися, треба прокласти дорогу. Головне, каже заступник голови ОДА Володимир Семко, не забувати про громаду. Тоді буде формуватися справжня ціна. І вигоду матиме держава, а не посередники.
Наразі у лісових розсадниках Вигодського лісгоспу є 600 тисяч штук садівного матеріалу. З нього виросте новий ліс. Тільки тепер він буде мішаного типу.