22 вересня 2014 року / 23:07
На Прикарпатті хочуть створити добровільні пожежні дружини
Категорія: Самоврядування
У понеділок в Івано-Франківську в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації держслужбовців розпочав роботу семінар під назвою «Формування добровільних пожежних дружин у сільських та селищних громадах». Участь у зібранні взяли гості з Німеччини, референти Фонду Ганса Зайделя.
У Німеччині традиція створення і функціонування добровільних пожежних частин ведеться ще з 19-того століття. У минулому році делегація із Прикарпаття у складі керівників місцевих органів самоврядування побувала у пожежній частині містечка Дінкенсбюль, що у Баварії. Усі співробітники цієї частини — добровольці, а, відтак, не отримують жодної платні за свою роботу. Кажуть, що таким чином допомагають своєму містечку.
Доктор Юрген Вальхсхьофер, референт Фонду Ганса Зайделя: «Ми хочемо на цьому семінарі показати, яким чином можна організувати добровільні пожежні дружини на території України, зокрема у західній частині держави. І, якщо буде бажання збоку української сторони, то ми готові протягом наступного, 2015 року перебувати тут і допомогти тим громадам, які захочуть заснувати подібні дружини у себе».
До Івано-Франківська для участі у семінарі прибув пан Вальтер Шваб, який у свій час очолював подібну пожежну службу у окрузі Ансбах. Під його керівництвом працювало 10 тисяч пожежників-добровольців.
Вальтер Шваб, референт Фонду Ганса Зайделя: «Головне — це особисте бажання громадян долучитися до цієї роботи. Треба буде подумати і про їх технічне забезпечення. У нашому окрузі Ансбах працюють виключно добровільні пожежні дружини, проте вони підготовлені, як справжні професіонали».
За словами гостей з Німеччини, створення добровільних дружин — це також і економія на заробітній платі для співробітників. Адже люди працюють задля своєї ж безпеки. Наприклад — якщо горить помешкання у селі — збігаються гасити усі сусіди. А, якщо люди будуть добре навчені цієї справи, а ще матимуть потрібну техніку, то таку пожежу можна буде побороти набагато швидше. А ще — це неабияка допомога професійним рятувальникам. Логічно.