17 вересня 2014 року / 20:00
Нові можливості для аграріїв
Категорія: Економіка
Угода про Асоціацію з ЄС відкриває нові можливості для українських аграріїв. В Івано-Франківську відбувся інформаційний семінар-дискусія «Угода про асоціацію з ЄС: вплив на сільське господарство України». Захід, ініційований Представництвом ЄС в Україні і Мінекономрозвитку України, цікавий і корисний для представників малого та середнього бізнесу в області, що працюють в українському аграрному секторі, галузевих асоціацій, профільних відомств і експертів. Які виклики та можливості чекають на сільське господарство та дотичні галузі після набуття чинності Угоди про асоціацію?
Угода про асоціацію має надати істотні вигоди для українських аграрних компаній. По-перше, вони зможуть безмитно експортувати більшість товарів на європейський ринок. По-друге, прийняття Україною більшості стандартів ЄС поступово забезпечить еквівалентні можливості для торгівлі на українському та європейському ринках, що значною мірою спростить цей процес, переконаний експерт проекту ЄС Микола Риженков.
Учасники заходу обговорили перспективи розвитку та алгоритм дій для українських аграріїв, а також виклики та можливості, які чекають на сільське господарство та дотичні галузі після набуття чинності Угоди про асоціацію.
Юргіс Вілчінскас, керівник відділу преси та інформації представництва ЄС в Україні: «Мова йде не лише про бізнес-реформи, які треба провести в Україні. В першу чергу, вам необхідно подолати корупцію. Врешті-решт угода про асоціацію зробить правила ведення бізнесу більш стабільними і прозорими. Що є вкрай необхідним для малих і середніх підприємств».
Прикарпатські аграрії зізнаються — в нинішніх умовах працювати неможливо. Тож очікують, що вже найближчим часом європейські двері відчиняться і для їхньої продукції.
Представникам малого та середнього бізнесу, зокрема підприємств сільського господарства та харчової промисловості Івано-Франківської області, роз'яснили основні виклики, можливості та умови ведення бізнесу після ратифікації Угоди про асоціацію з ЄС. Зокрема, основні зобов'язання сторін Угоди, як от зниження тарифного та нетарифного регулювання, наближення українського законодавства до європейського, а також їхній вплив на торгівлю сільськогосподарською та харчовою продукцією. Утім, в цьому напрямку прикарпатським аграріям є ще над чим працювати.