4 вересня 2014 року / 21:38
Працевлаштування переселенців із зони АТО та Криму
Категорія: Соціальна сфера, Суспільство
Пошук роботи на новому місці. Це чи не найважливіше питання для переселенців із зони АТО і Криму. На Прикарпатті допомагати їм беруться як державні структури, так і волонтерські організації та приватні особи. Про те, куди звертатися, де шукати роботу переселенцям і скільки людей вже працевлаштовані в області?
125 людей із зони АТО та Криму наразі зареєстровані в Івано-Франківському обласному центрі зайнятості. З них — 44 особи вже працевлаштовані, а 37 — мають статус безробітних. Інші шукають роботу без реєстрації. Найбільше вакансій, кажуть у центрі, потребують освітяни. Найменше — представники робітничих професій.
Аби переселенці могли швидше знайти роботу на Прикарпатті, центром зайнятості спрощено процедуру подання необхідних документів для їх реєстрації.
1645 осіб нині уклали договір про соціальне забезпечення і проживання на Прикарпатті. Але цифра переселенців в області значно більша. Близько 4 тисяч осіб. Співголова Координаційної ради з питань надання допомоги у період надзвичайних ситуацій Леся Аронець каже, велика кількість людей, які перемістилися з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО самотужки шукають роботу. Є й такі, які вже започаткували власну справу.
Втім, з працевлаштуванням та освітою допомагають не лише переселенцям. Необхідну підтримку у центрі зайнятості отримуватимуть і прикарпатські військові, які обороняють нашу державу.
Наразі у будинку обласної «Просвіти» за принципом «єдиного вікна» працюють представники усіх Департаментів причетних до соціального супроводу переселенців. Серед них і працівники Центру зайнятості, які на місці можуть проконсультувати щодо працевлаштування на Івано-Франківщині.