11 серпня 2014 року / 04:20
Урочисте відкриття сезону полювання
Категорія: Суспільство
Як вполювати здобич, що в небі? На це питання у них — не одна відповідь, тому що йдеться про мисливців. 9-го серпня на Прикарпатті відбулось урочисте відкриття сезону полювання на пернатих. Пролунав перший постріл, і тепер в різних господарствах області мисливці мають можливість займатися своєю улюбленою справою.
Хтось пильно вдивляється в небо, а хтось мовчки усміхається. Тут — готує свою зброю наймолодший на відкритті мисливець — Олег. Каже, що полюватиме разом з батьком. Та все ж визнає — поки залишається в ролі спостерігача.
А тут полюють мисливці з досвідом за плечима. Панові Михайлові майже 70. Улюбленою справою займається з 25-ти років. Тому знає всі тонкощі і звичаї, що вкоренились. Розповідає, як зазвичай приймають до компанії молодого мисливця. Дають постріляти холостими, щоб навіть не здогадувався.
Михайло, мисливець: «Стають уже такі досвідчені мисливці і кажуть: «От летить. Стріляй». Дає йому першому стріляти. Ясно, що холостими патронами не застрелиш. А потім сміються. Що ти за мисливець, що ти не годен убити».
На пернатих зазвичай полюють з собаками. Щоб приносили поранену здобич. Загалом на Прикарпатті зареєстровано понад 10 тисяч мисливців. Активно полює половина — 4–5 тисяч. В спеціально відведених для цього місцях.
Мисливці зобов'язані мати відповідне посвідчення, дозвіл на вогнепальну зброю, відстрілочну картку і дозвіл на право добуття мисливської дичини. В іншому випадку — немалий штраф. За дотриманням правил полювання стежать спеціально створені рейдові групи.
Лісники разом з правоохоронцями в день відкриття стежать за порядком. Незрозуміла ситуація виникла в Грабівцях Богородчанського району. Тут мисливці спочатку отримали дозвіл — на полювання, а коли приїхали — заборону.
В обласній організації українського товариства мисливців та рибалок цю ситуацію назвали звичайним непорозумінням.
Та попри це, сезон полювання на пернатих відкрито. Невдовзі, а зокрема, з жовтня мисливці пильнуватимуть — копитних тварин, а з листопада уже хутрову дичину. Залишається таки — вполювати здобич.