7 серпня 2014 року / 20:29
Книговидання
Категорія: Культура, Суспільство
Відбулося перше засідання робочої групи Івано-Франківської ОДА зі сприяння розвитку книговидання та книгорозповсюдження. До неї входять 29 чоловік. Це науковці, видавці, журналістити, краєзнавці, бібліотекарі, продавці книг. Основні напрямки діяльності робочої групи — оптимізація державного управління книговидавничою справою, реформування державного замовлення на друковану продукцію, підтримка та розвиток читання, популяризація вітчизняної книги.
За 23 роки незалежності України ми аж тепер рятуємо українську книжку. А статистика — невтішна. Все, що реалізовується у нас — 80% видано за кордоном, три четвертих від цього валу — в Росії. Висновок однозначний — втрачаємо свою історію, сьогодення, зрештою і майбутнє. І не дивно, що тільки 30% українців читають книгу. Решту напевне в інтернатах, або не хочуть чужого навчатися. Щоби врятувати українську книжку, зберегти прекрасне джерело знань, на урядовому рівні створено міжвідомчу комісію з питань розвитку вітчизняного книговидання та книгорозповсюдження, а на місцях відповідні робочі групи.
Створено три робочі підгрупи. Перша — оптимізація державного управління книговидавничої справи. Тут, зокрема, передбачено впровадження механізму захисту українського книжкового ринку та аналізу впливу податкових пільг на книговидавничу галузь. Щодо реформування державного замовлення на книговидавничу продукцію, то планується забезпечення прозорості процедур формування та ефективності використання державних коштів на випуск видань та поповнення фондів шкільних та сільських бібліотек. Щодо підтримки читання та популяризації вітчизняної книги, то тут, в першу чергу, необхідне проведення просвітницьких кампаній та організація виставкової діяльності і створення книгарень у вузах, як ліцензійні умови надання освітніх послуг. Робоча група планує засідати щомісяця і обговорювати конкретні шляхи вирішення проблем.