7 серпня 2014 року / 20:24
Гуманітарна допомога
Категорія: Армія, Благодійність
Гуманітарна допомога — для українських військових. Її масово збирають не тільки в Україні, а й за кордоном. Ось тільки не завжди ця допомога вчасно доходить до наших солдат.
Курт Зімхен — народився в Німеччині, але більше 10 років живе на Прикарпатті. У важкі для країни часи він не раз допомагав українцям. Остання допомога — масовий збір гуманітарки в німецькому Радебергу. Продукти харчування, медикаменти, інвалідні коляски збирали під час святкового параду — усім містом.
Першу партію продуктів харчування Курт і його українські друзі вже відправили солдатам на Схід. А от інші товари, які так необхідні в основному для поранених солдат — припадають пилом на складі, під замком.
Володимир Магаль, власник складу: «Інвалідні коляски, аптечки, перев'язочні, також одяг — зараз він опломбований, бо проходить процедуру розмитнення».
Володимир люб'язно погодився віддати свій склад під зберігання шести тонн вантажу. Адже на митниці за це доведеться заплатити чималі гроші. Але найбільша проблема чекала активістів при оформленні вантажу — як гуманітарної допомоги. Бюрократична тяганина триває вже кілька тижнів. І коли закінчиться — невідомо.
Володимир Магаль, власник складу: «Нам треба від міністерства соціальної політики — щоби цей груз визнали гуманітарним. Також нам треба — разовий дозвіл від міністерства охорони здоров'я, також в Києві. Оце все — забирає дуже багато часу».
Оформити вантаж як гуманітарну допомогу в Україні необхідно до трьох місяців. Якщо активісти не встигнуть — доведеться ще й заплатити штраф. Німець Курт дивується — в Німеччині цю процедуру вони пройшли за півтори години.
Курт Зімхен, меценат: «Я не стільки шокований, скільки засмучений. У міністерствах, на митницях — немає зовсім ніякого співчуття до тих людей, які зараз воюють і вмирають на Сході. Це для мене найстрашніше».
На митному посту «Ямниця» гуманітарна допомога — вкрай рідкісне явище. Такий вантаж сюди привозять максимум один раз на рік! А все через складну процедуру оформлення. Спростити її можна — кажуть митники. Але це не в їх силах.
Володимир Романюк, в. о. начальника митного поста «Ямниця» Івано-Франківської митниці: «Повинно бути змінено законодавство — щоб ці процедури виконувати швидше. Ми — є заручниками ситуації, ми не можемо інакше вчинити».
Та Курт Зімхен руки не опускає. У його планах — збір нової гуманітарки для українських солдатів. І дуже сподівається, до того часу в країні спростять процедуру розмитнення.