24 липня 2014 року / 01:58
Пресмаш спробують врятувати
Категорія: Технології, Конфлікт
Івано-Франківський «Пресмаш» спробують врятувати. Про це йшлося на засіданні регіональної міжвідомчої комісії з питань захисту прав інвесторів та протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств. Посадовці говорили про проблемні питання по підприємствах ВАТ «Пресмаш» та Івано-Франківського ДП «63 котельно-зварювальний завод».
Корпоративний конфлікт і повна паралізація роботи — таке пояснення ситуації, яка нині склалася на Пресмаші. З 2008 року завод не працює. А з 1 січня 2014 — уже не може вести господарську діяльність.
Як наслідок — численні борги по заробітній платі, до пенсійного фонду та бюджету.
Василь Ковальчук, директор департаменту промисловості та інфраструктури ОДА: «Кредиторська заборгованість станом на 6 місяців становить по цьому підприємству: заробітна плата — мільйон 800 тисяч, до пенсійного фонду борг — мільйон і 9 тисяч, до бюджету — 3,6. Ситуація по суті з оплатами до цих всіх фондів є критична».
Відсторонений керівник Пресмашу Богдан Пукіш запевнив — власники заводу не мають наміру вкладати кошти. Тож підприємство працювати не буде. На його думку — Пресмаш має запрацювати і виготовляти потрібну для країни продукцію.
Богдан Пукіш, відсторонений керівник ВАТ «Пресмаш»: «Хочемо освоїти кевларові каски. Уже ми договорились за кевлар через американську компанію, договорились за бронежилети. Бронежилет мені прислали тепер. Вивчаємо металокераміку, сплави і так дальше. Це все на ініціативах. Скажіть мені, завод, який може ремонтувати, навіть виробляти танки. Ми як ніколи зараз потрібні державі. Наші можливості, наші площі. В нас 100 тисяч метрів квадратних площі, 44 крани мостових. Ми можемо робити сьогодні ремонт техніки. Це підприємство сьогодні лежить, іде літо. Мене душа болить, що літо йде — ми стоїмо, ми паралізовані, ми людям нараховуємо дві третіх зарплат, а підприємство не існує».
Те, що завод потрібно врятувати — визнали і місцеві посадовці. Наразі комісія прийняла рішення вирішувати питання в правовому полі та попри це пробувати запустити паралельно завод. В першу чергу піти назустріч підприємству мають податківці — надавши йому КВЕДи.