22 липня 2014 року / 01:34
Яворина-2014
Категорія: Культура, Мистецтво
У пам'ять про героїв — минулих і сьогоднішніх. На Прикарпатті відбувся патріотичний фестиваль «Яворина-2014», присвячений подвигу крайового провідника ОУН Ярослава Мельника та старшинської школи УПА. У селі Липа Долинського району кілька років тому освятили монумент на честь героїв національно-визвольних змагань. Тепер біля нього постав ще один пам'ятник — на честь «Небесної сотні».
Поминальною панахидою біля монументів героям 20 і 21 сторіч розпочався цьогорічний патріотичний захід. Вшанувати полеглих патріотів приїхали і місцеві мешканці, і гості з різних куточків України, а також депутати та урядовці.
Руслан Франків, голова Долинської РДА: «Ми шануємо сьогодні пам'ять про загиблих героїв української повстанської армії. Але цього року, на превеликий жаль, ми маємо втрати і ми далі втрачаємо найкращих синів нашої України».
Олег Тягнибок, народний депутат України: «Наша нація, вона є незборимою, вічною, тому що Господь нами опікується, дає можливість, щоб від покоління до покоління родилися ті, які будуть пам'ятати про вчорашніх героїв».
Олександр Сич, віце-прем'єр міністр України: «Так як і колись, ті, хто виховався на геройствах Січового Стрілецтва, Карпатської України — стали героями ОУН-УПА, так і сьогоднішнє покоління, виховавши себе на героїзмі ОУН-УПА, витворили героїв Небесної Сотні і першої в 21 столітті російсько-української війни».
У зв'язку з сучасними подіями, «Яворина» з фестивалю патріотичної пісні перетворилася на захід, який має гартувати не тільки дух, але й тіло. Вперше до програми фестивалю включили Богатирські ігри. А глядачі мали можливість не тільки вболівати за спортсменів, але й випробувати власні сили.
Назар Павлів, рекордсмен, головний суддя змагань: «Після кожної богатирської вправи ми робимо конкурси для глядачів. В сьогоднішній час потрібно бути сильними».
Також учасники фестивалю мали нагоду позмагатися у волейболі, шахах чи у вправах зі стрілецькою зброєю. Хоча Яворина вже багато років є улюбленим місцем збору патріотичних українців, нині на фестиваль приїхало менше гостей, ніж зазвичай. Насамперед — через події на Сході.
Традиційно українці піднімали бойовий дух повстанською піснею, її співали і аматорські колективи, і відомі митці. Лунали і зовсім нові композиції, присвячені подіям на Київському Майдані.
Кульмінацією дійства стало запалення повстанської ватри, а в пам'ять про героїв, які не вмирають, у небо злетіли десятки ліхтариків.