15 липня 2014 року / 22:42
Поїздка прикарпатських журналістів до Жешува
Категорія: Суспільство
Представники засобів масової інформації Івано-Франківщини відвідали Польщу. З ініціативи обласної організації національної спілки журналістів України відбулася робоча поїздка у місто Жешув. Прикарпатські медійники побували в офісі асоціації «Єврорегіон Карпати», відвідали місцеве радіо та поспілкувалися з польськими колегами.
Суспільно-політична ситуація в Україні, роздержавлення друкованих ЗМІ, становлення суспільного телебачення. Це ті теми, які обговорили українські та польські журналісти на робочій зустрічі. Плідна розмова обох сторін в основному стосувалася ситуації на сході нашої країни. Поляки підтримують дії українців. Втім говорили і про те, що наразі російська пропаганда значно сильніша. Відтак українські медійники, на їх думку, мають більше висвітлювати те, що відбувається в державі. Натомість, прикарпатські журналісти розповіли полякам про інший, доволі страшніший бік подій в Україні.
Етап становлення суспільного телебачення і роздержавлення друкованих ЗМІ Польща уже пройшла. Однак не усім медійникам добре працювати в нових умовах. Проблема звідки брати кошти на утримання своїх структур є досить актуальною для поляків. Відтак успішно працюють далеко не усі засоби масової інформації.
Богдан Міщак, член наглядової ради суспільного мовлення (Польща), директор приватного телебачення: «Не існує ідеальної моделі незалежних ЗМІ. Звичайно, працювати без фінансової підтримки з боку дуже важко, а інколи взагалі неможливо. Для поляків завжди було прикладом радіо, телебачення ВВС Англії. Вони не ведуть жодної комерційної діяльності, отримують гранди від держави, але водночас є повністю незалежними від неї. У Польщі таким є публічне радіо Жешув. Тут немає інтересів опозиції чи жодної правлячої партії. Влада не впливає на роботу колективу. Сюди може прийти будь-який політик і без жодної переваги на виступ».
Побували прикарпатські журналісти також в гостях в асоціації «Єврорегіон Карпати». Ця структура займається транскордонним та міжнародним співробітництвом. Тут реалізують не лише власні проекти, але й надають гранди для різних інституцій. Зокрема їх можуть отримати і журналісти. Перший крок для співпраці між польськими та українськими ЗМІ уже зроблено. В минулому році у Львові було підписано Угоду про створення Ради Карпатських мас-медіа.
Робочі питання прикарпатські журналісти обговорили, з діяльністю польських колег та представників асоціації карпатського Єврорегіону ознайомилися. Тепер наступним кроком у співпраці має стати приїзд поляків на Івано-Франківщину.