9 липня 2014 року / 20:47
Де навчать володіти зброєю?
Категорія: Суспільство
Поки українське суспільство дискутує на тему, чи потрібно легалізувати продаж вогнепальної зброї і як покращити боєздатність вітчизняних Збройних Сил, експерти привертають увагу до іншого аспекту цієї проблеми. За роки незалежності в Україні було фактично знищено матеріальну базу для допризовної підготовки школярів. Насамперед — місця для професійних занять зі стрільби. В обласному центрі Прикарпаття залишився лише один тир загального користування, але й він призначений лише для вправ із пневматичної зброї. Тож де в Івано-Франківську можна навчитися стріляти?
Вазони з квітами, дерева і фонтан. Саме такий вигляд має єдиний в Івано-Франківську тир, де можуть займатися школярі. Зараз його відвідує 36 хлопців та дівчат. Їхній наставник — майстер спорту Анатолій Хруслов працює тут ще від 89-го. За його словами, в останні роки найбільше зусиль доводилося спрямувати на те, щоб не допустити закриття тиру. Адже охочих заволодіти земельною ділянкою в центрі міста не бракувало. Поступово зменшувалося і фінансування установи.
В радянські часи кульова стрільба належала до пріоритетних видів спорту, адже була важливим етапом підготовки для майбутніх військових. Юні стрільці з Прикарпаття здобували престижні нагороди і на міжнародних змаганнях. А матеріальна база підготовки спортсменів була настільки доброю, що досі в тирі використовують той арсенал, який зберігся ще з 60-70-хх років минулого сторіччя.
Хоча з арсеналу тут залишилися тільки пневматичні гвинтівки й пістолети, — розповідає тренер. П'ять років тому всю вогнепальну зброю віддали правоохоронцям. Щоб повернути статус вогневого тиру в установі необхідно зробити ремонт. Насамперед — перекрити дах, щоб ізолювати довколишню територію від шуму та запобігти можливості вильоту куль. Анатолій Хруслов виділяє у цій проблемі політичний та економічний аспект.
Держава має зрозуміти, що в тирі виховують не стільки спортсмена, скільки прищеплюють культуру поводження зі зброєю, вважає тренер. І сподівається, що поступово втрачені здобутки вдасться відновити.