4 липня 2014 року / 16:45
Культура польських гуралів
Категорія: Культура
Мальовничі Бескиди і Татри. Кількаденні мандрівки польськими вершинами, а також — екскурсії цікавими містами. Юнаки з Прикарпаття вкотре мали можливість ближче ознайомитися з культурою та побутом польських гуралів. Щорічну зустріч організовує Опольська фундація задля дітей та молоді «П'ястун».
Фундація «П'ястун» ось уже 8 років поспіль реалізовує культурно-просвітницькі проекти на Прикарпатті. В рамках яких — понад дві тисячі осіб з Івано-Франківщини та Ополє мали цікаві та незабутні зустрічі. Цьогоріч до невеличкого села Істебна, що в польських Бескидах, завітали діти з Обласного ліцею-інтернату для обдарованих дітей із сільської місцевості та школярі з Більшівців Галицького району.
Кшиштоф Павляк, керівник фундації задля дітей та молоді «П'ястун»: «Таких проектів є дуже багато. А ситуація, яка склалася, змушує нас, поляків, і мобілізує до ще таких інших добрих справ на благо України».
Перша група в рамках проектів Фундації приїхала до Польщі 2006-го року. І це справило настільки велике враження на обидва дружні народи, що зустрічі молоді тривають і досі.
Кшиштоф Павляк, керівник фундації задля дітей та молоді «П'ястун»: «В слов'янській культурі є дуже багато спільного. Побачили ми тоді, що українці — то є дуже гоноровий народ, це спільна риса з поляками, і що українці мають серце подібне до серця поляків, і ми не хочемо ділити щось поміж нами, а хочемо творити спільну історію».
Події, що трапились цього року, спонукали до тривалих розмов з молоддю на суспільно-політичні теми. Розуміння та підтримку молоді люди відчули, випадково відвідавши у Варшаві організацію Український світ.
Кшиштоф Павляк, керівник фундації задля дітей та молоді «П'ястун»: «Я часто повторюю, що Україна — це єдиний народ на світі, який за прагнення бути в Євросоюзі заплатив за це власним життям, тому інші європейські країни повинні дуже цінувати те, що зробила Україна».
Головна мета спільних проектів — євроінтеграція України. Дітям показують, як живеться в Євросоюзі. Програму щороку змінюють. Везуть у нові міста, знайомлять з творчими людьми.
Оксана Римар, вчитель світової літератури обласного ліцею-інтернату для обдарованих дітей: «Діти вперше потрапляють за кордон, бачать цивілізацію, приїжджають додому і хочуть, щоб у нашій країні щось змінилося».
Єдність — найважливіше, що варто берегти сьогодні, говорять поляки. Нехай кожен вносить до спільної європейської культури те, що він має. Отож, співпраця триває. І наступним візитом українців до Польщі стане зустріч в Істебній дітей, батьки яких потерпіли на Майдані.