3 липня 2014 року / 16:28
Молитовна проща в Маріямполі
Категорія: Релігія
На поклін до Богородиці. У Маріямполі відбулася молитовна проща до чудотворної ікони Матері Божої. Ця святиня відома ще з другої половини 17-го сторіччя. Її шанують і українці, і поляки. Адже найбільше прославилася ця ікона перемогою під Віднем у 1683 році. З цього моменту її почали називати «Переможницею».
З молитвами до Божої Матері прийшли представники українських родин. Святість подружжя, непорушність родини, мир на українській землі — саме про це говорили і за це просили в Небесного Отця паломники в Маріямполі.
Володимир Війтишин, митрополит Івано-Франківський УГКЦ: «Також ми молилися за Батьківщину Україну, за мир, злагоду, за порозуміння, щоб на нашій землі не проливалася кров, щоб наші родини не оплакували наших дітей, наших воїнів».
Молитовна проща до Маріямполя відбувається уже 20 рік поспіль. Традиційно, до неї долучаються паломники і з України, і з Польщі. Серед іншого, говорять і про єдність обох народів у спільній європейській сім'ї.
Володимир Боцюрко, професор, голова ГО «Комітет відродження Маріямполя»: «20 років, кожного року приїжджають до нас з Польщі прочани, а ми приїжджаємо в Польщу. Якщо б мені хтось сказав, чи треба йти до Європейського Союзу, чи ні, то я, оскільки не одноразово був в Польщі і бачив, які величезні зміни відбуваються в Польщі за ці роки, коли вона стала членом Європейського Союзу, то я можу сказати так, як мені говорять поляки: «Ви навіть не думайте про це. Ви можете собі зав'язати очі, ідіть прямо і ви попадете в Європейський Союз».
Маріямпіль — місце з особливою духовною атмосферою, відзначив міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус.
Віктор Анушкевичус, міський голова Івано-Франківська: «Думаю не випадково покійний папа римський Іван Павло ІІ саме село Маріямпель відзначив, як найбільш успішне, яке працює на міжнародній арені і поглиблює співпрацю між польськими і українськими громадянами. З кожним роком дуже радий, що все більше людей приїжджає до Маріямполя. Це люди, яких не тільки щось пов'язує з Маріямполем, чи це роки життя, чи це роки юності, навчання, а це також і нащадки тих, хто колись тут жив, колись тут народився. Тому я надіюся, що добра традиція буде продовжуватися, буде рости тут і розвиватися біблійний сад».
Після молитовної частини прощі на вірян очікувала святочна академія за участю провідних мистецьких колективів області.
Володимир Федорак, начальник управління культури ОДА: «Я думаю, коли поєднується духовність, культура, мистецтво, во ім'я розвитку нашої української національної ідеї — це тільки працює на позитив для перспективи нашої держави».
З нагоди поєднання польської та української громади Маріямполя усіх, хто сприяв щорічному проведенню прощі, було відзначено грамотами та подяками.