3 липня 2014 року / 16:22
Боротьба із зарплатами в конвертах
Категорія: Фінанси
Обласна комісія з легалізації зарплати в новому складі оприлюднила результати роботи. Очолює комісію перший заступник голови ОДА Володимир Семко. В усіх районах і містах області при податкових інспекціях діють гарячі телефонні лінії, куди можна повідомляти про факти зарплат в конвертах та уникнення тим самим сплати податків, а, найосновніше — позбавлення людей соціальних гарантій.
Сьогодні органами міндоходів в області ведеться перевірочна робота так званих ризикових підприємств, на яких з працівниками не оформлені трудові відносини за законом, або свідомо занижений до мінімуму рівень зарплати, як наслідок з початку року виявлено 807 неоформлених найманих працівників, 870 тисяч гривень донараховано податку на доходи фізичних осіб, 327 юридичних та 446 фізичних осіб підприємців підвищили рівень зарплати своїм найманим працівникам, з якої додатково тепер надійшло майже 230 тисяч гривень податку. Керівник податкової служби Прикарпаття Ірина Столярик концентрує увагу на підприємствах з великими оборотами, де виявляють такі зловживання.
Ірина Столярик, в.о. начальника ГУ Міндоходів в Івано-Франківській області: «Ми на сьогоднішній день робимо детальний аналіз і виявляємо, і приділяємо, перш за все, увагу великим підприємствам. В нас десь є в області біля тисячу підприємств, які мають обсяги більше мільйону, найманих працівників мають менше 6 чоловік. Видно за їхніми обсягами, що там має бути набагато більше працівників».
Називалися приклади підприємств з оборотами 7–14 мільйонами гривень, на яких офіційно оформлено було тільки двоє-п'ятеро працівників і ще й з найнижчим рівнем зарплати.
Ірина Столярик, в.о. начальника ГУ Міндоходів в Івано-Франківській області: «Була проведена така акція. Відпрацьоване підприємство, яке займається виготовленням котлів твердопаливних, яке показувало у своїй звітності одного найманого працівника і показувало доходи нульові. Відпрацювавши це підприємство разом з нашою податковою міліцією, ми на тій неділі попрацювали, зробили перевірку цього підприємства і виявили від 30 до 40 найманих працівників, виявили, що вони отримали доходу більше 7 мільйонів, а не показали в звітності жодної копійки. Відкрите кримінальне впровадження. Зараз здійснюються слідчі дії».
В категорію ризику потрапляють і малі підприємства, де приміром кількість касових апаратів перевищує кількість працівників. Сьогодні, коли мовиться про децентралізацію влади та й про соціальний захист людей, у нелегкий для держави час, дуже важливо, як наповнюватимуться місцеві бюджети.
Ірина Столярик, в.о. начальника ГУ Міндоходів в Івано-Франківській області: «Всі ці податки і так залишаються у місцевому бюджеті, тому всі наші громадяни, наші підприємства повинні розуміти, що податок з доходів фізичних осіб залишається у місцевому бюджеті і ті кошти йдуть на розвиток медицини, доріг. Офіційно оформлені трудові відносини — це є майбутнє кожної людини».
Робота обласної та районних комісій з легалізації зарплат триває.