1 липня 2014 року / 15:47
Майбутнє української нації у духовній величі
Категорія: Культура
За ініціативи громадської організації «Український шлях» при підтримці науковців, суспільних інституцій, Івано-Франківської обласної ради відбувається підготовка до виходу в світ збірки монографій на тему «Роль духовності у становленні і розвитку в Україні громадянського суспільства». На засіданні круглого столу обговорили основні концепції і підходи до формування тез, які ляжуть рядками майбутньої книги.
Сьогодні перед українським суспільством стоїть багато викликів і загроз. Дехто з науковців стверджує, що автором їх є посередня людина, яка завжди ставить матеріальне вище духовного, а коли такі люди приходили до влади, то результат очевидний — розкрадена вщент держава, зубожілий до краю народ і найганебніше — відверта зрада та перехід на сторону ворога України.
Надзвичайно важливо виховувати духовні пріоритети змалечку, стверджують активістки «Союзу українок». Запропонована в школах катехизація позитивно виправдовує час. Демократичні європейські суспільства вимагають від влади прозорості, гуманності, патріотизму. Якраз українському суспільству потрібно цьому навчитися.
Мирослав Давидів, голова ГО «Український шлях»: «Фактично мова йде про те, щоб ми висунули на перший план науку про людину. І ми сьогодні повинні дати відповідь про те, яку Україну і як ми маємо будувати».
Сьогодні українська нація показала на весь світ свою духовну непохитну велич. Наша революція гідності ще більше згуртувала країни Євросоюзу.
В дискусії народжується істина. Напевне сьогодні найважливіше показати шлях нашому глибоко духовному і патріотичному українському народу, як зуміти ніколи не допустити до влади негідних людей. Який алгоритм таких вимог? Які методи і принципи? А суспільство наше українське все таки на десятки голів вище від багатьох чиновників, владних мужів, депутатів і управителів, тобто тих, хто на службі у народу.
А ще багато звичайно прогалин в становленні духовних пріоритетів на східних теренах України. Втрачено бездарно багато років і науковцями, і громадськими організаціями, і суспільними інституціями. Всі ці проблеми ляжуть невдовзі до збірки монографій про роль духовності у встановленні і розвитку в Україні громадянського суспільства.