25 червня 2014 року / 00:17
Як рятують життя у мобільних госпіталях
Категорія: Медицина, Армія
Замість швидких — бронетранспортери. Замість палат — намети та кузови вантажівок. Щодня в зоні АТО військові медики рятують життя поранених солдатів та офіцерів. А ті, хто повернувся з передової, передають свої знання колегам. Нині в різних куточках України розгортаються мобільні польові госпіталі, які готові у лічені дні передислокуватися у визначену точку і приймати сотні пацієнтів одночасно.
Мобільний польовий госпіталь розгорнули львівські військові медики поблизу Яворова. Нині у шпиталі відбувається бойове злагодження — відмобілізовані сюди військові поновлюють свої навички з надання першої допомоги, а медсестри знімають зі зберігання різноманітний медичний інвентар. У польовому госпіталі є повноцінне стоматологічне відділення, власний польовий стерилізаційний пункт, де оброблятимуться хірургічні інструменти, рентген-кабінет, лабораторії для проведення біохімічних аналізів та відділення, де виготовлятимуться стерильні розчини.
Петро Гринько, начальник мобільного госпіталю: «Нас цікавить характер травм, об'єм надання медичної допомоги і кількість поступлень. Від того залежить, які матеріально-технічні засоби ми будемо брати, лікарські препарати і оптимізація лікарського медичного складу».
Поранених бійців у госпіталь доставлятимуть медичними вертольотами або спеціально обладнаними бронетранспортерами. В разі необхідності, військові льотчики зможуть привозити сюди військовослужбовців прямо з поля бою — такий спосіб медичної евакуації вони відпрацьовували не раз під час навчань, і навіть в реальних умовах в місіях ООН. Поранених сортуватимуть і, в залежності від характеру пошкоджень, розподілятимуть по відділеннях. Рятувати їх життя візьмуться військові хірурги — в польових умовах для операційних втручань для їх роботи передбачені стерильні операційні кімнати.
Ярослав Било, начальник хірургічного відділення: «В даній операційній можна провести оперативні втручання на двох операційних столах. Можуть виконуватися операції будь-якого профілю, оскільки в штаті хірургічного відділення є хірурги — спеціалісти по всіх напрямках».
Прооперовані у польових умовах пацієнти довгий час у госпіталі не перебуватимуть, — кажуть військові лікарі.
Сергій Білоус, начальник госпітального відділення: «Наша задача: дочекатися, щоб хворому надати допомогу до його подальшої евакуації в стаціонарні військові госпіталі, тому хворі тут знаходяться не довго. Підтримуються їхні життєві функції, виконується стабілізація».
Житимуть військові медики поруч у наметах, адже в будь-яку мить вони повинні бути у готовності одягнути халати і взяти в руки медичні інструменти. Начальник госпіталю каже — новими підлеглими повністю задоволений.
Польові госпіталі з Одеси, Харкова та Вінниці сьогодні вже повноцінно працюють у зоні АТО. Львівські фахівці будь-якого дня можуть отримати команду підсилити своїх колег на сході — тож активно переймають їхній досвід. Проте сподіваються і бажають вірити, що їхні професійні навички ставатимуть у нагоді дуже рідко.