25 червня 2014 року / 00:14
Проща медичних працівників
Категорія: Медицина, Релігія
Вже другий рік поспіль Всеукраїнська проща медичних працівників збирає паломників до Храму святого Пантелеймона у Шевченковому Галицького району. Сюди приїхали тисячі охоронців здоров'я майже з усіх регіонів України, здебільшого із Західної. Організаторами дійства виступили департамент охорони здоров'я ОДА, Галицька райдержадміністрація та районна рада.
Церква св. Пантелеймона у Шевченковому — одна із найдревніших святинь України. Вдумайтеся, 12 століття, і ще одна немаловажна деталь, святий Пантелеймон був цілителем та медиком, тож всі, хто приходить до храму, очищують свої душі, оздоровлюються і наділяються святістю цього покровителя.
Роман Мельник, директор департаменту охорони здоров'я Івано-Франківської ОДА: «Зараз напевно, які ніколи, потрібно духовно збагачуватися, духовно підтримувати одне одного, об'єднуватися громадою. Нелегкі часи зараз в державі. Але такі зібрання наші медичні допомагають набратися тут сили, енергетики для того, щоб завтра долати важкі буденні години на тяжких прийомах в наших закладах».
Андрій Болтун, в.о. директора Департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА: «Надзвичайно позитивна енергетика, якою можна тут зарядитися від тих древніх стін і від тої намоленої землі».
Ще в зовсім недалекі часи, коли міністром охорони здоров'я був Василь Князевич, всі архиєреї головних церков України — Православних Київського та Московського Патріархатів, Української Греко-Католицької разом з профільним міністерством заснували орден Святого Пантелеймона, яким нагороджували кращих медиків України. Мінялася влада, мінялися міністри і про відзнаку забули. Кажуть, настав час повернутися до старих добрих часів.
Василь Князевич, міністр охорони здоров'я (2007–2010 рр.): «Це такий символ. Пантелеймон об'єднавчий і для церков, і для нас, медиків. Цей святий є покровителем і медицини, і паліативної допомоги. Тим, хто вже немічний, хто помирає і потребують духовної такої підтримки».
Нині в українському християнстві набирає силу інститут капеланства, зокрема і медичний. Наприклад, в українській греко-католицькій церкві на Прикарпатті цих душпастерів — 30. Найближчим часом вісім з них поїдуть в Німецький Зальзбург опановувати знання з медицини. А два священники працюють нині на Сході України.
А прочани-медики думають про наступні Прощі. Бо головною рисою лікарів має бути милосердя.