20 червня 2014 року / 22:39
Бронежилети для батальйону
Категорія: Армія
Довгоочікуваний подарунок. Вояки П'ятого батальйону територіальної оборони отримали першу партію бронежилетів, які для них закупили громадські активісти та благодійники.
Зважаючи на те, що у Міністерства оборони та місцевої влади виникли проблеми із постачанням засобів захисту для добровольців із Івано-Франківщини, які виявили бажання боронити рідну державу, меценати Прикарпаття вирішили посприяти їм у цьому. Громадське об'єднаня «Наше місто» придбало 25 бронежилетів українського виробництва. Закуповували їх через київську фірму. І як розповідає народний депутат 5 та 6 скликань Зіновій Шкутяк, щоб закупити захисну амуніцію, довелося докласти не менше зусиль, ніж на те, щоб знайти кошти.
Зіновій Шкутяк, народний депутат України V та VI скликань: «В середньому вони обійшлися десь 5–5,55 тисяч, в залежності від комплектацій. Це кошти благодійні. Багато фірм Івано-Франківських ці кошти виділяли. Особливу подяку хочу висловити «Цементно-шиферному комбінату», тому що вони найбільше внесли коштів».
Павло Андрусяк, представник ПАТ «Івано-Франківськцемент»: «Нашу благодійність відкладати на завтра не можна. Ми купили цих 25 бронежилетів. Ми розуміємо, що цього недостатньо. Я звертаюся до всіх, хто може допомогти нашій армії — можете це зробити — зробіть це сьогодні. Ми з вами ризикуємо тільки кількома гривнями, а люди там ризикують життям».
Усього в батальйоні територіальної оборони вже є 70 бронежилетів. І для того, щоб розпочати виконання завдань цього цілком достатньо, — пояснив журналістам обласний військовий комісар. Він також зазначив, що наступного тижня ще половина особового складу отримає засоби захисту, однак відмовився розголошувати подробиці.
Ігор Павлюк, обласний військовий комісар: «Тобто є базовий табір і відповідно частина людей буде виконувати завдання за призначенням, які будуть захищені і будуть мати всю амуніцію, яку ми поставимо в батальйон».
Захисну броню для прикарпатських військових освятили священики. Також на кожен бронежилет прикріпили гуцульські обереги, які виконав із металу майстер ливарної справи Всеволод Бажалук.