19 червня 2014 року / 22:32
Нарада по реформі
Категорія: Міська влада
Україну чекає масштабна адміністративна реформа. І вже найближчим часом. З цього приводу в Івано-Франківську сьогодні відбулася розширена нарада. Зібралися представники органів місцевого самоврядування, аби обговорити окремі аспекти реформ. Мовилось і про інші нагальні проблеми.
Перше питання порядку денного — допомога прикарпатським військовослужбовцям на Сході України. Там з кожним днем їх більшає. З дня на день з Делятина вирушать понад 4 сотні військових 5 батальйону. Загалом, в зоні бойових дій воюватиме близько тисячі наших земляків. І їм вкрай потрібна допомога. Від зубних щіток до військового обладнання, кажуть представники центру швидкого реагування.
Юрій Романюк, координатор центру швидкого реагування: «Від вас сподіваємося, від голів селищних рад, всіх, хто тут присутній, що ви зможете налагодити в себе, в кожному селі надання цієї цілеспрямованої, скоординованої допомоги з координаційним центром».
Найближчим часом на українців чекає і масштабна адмінреформа. Децентралізація влади може відбутись до кінця цього року. В тому числі і ліквідація облдержадміністрацій, заявив очільник області Андрій Троценко.
Андрій Троценко, голова ОДА: «Чому все зараз відбувається в прискореному режимі? Вирішити ситуацію на південному сході інакше, як запропонувати окрему модель, надати можливість з новими повноваженнями Донецькій, Луганській області почати вирішувати всі ті проблеми, які назріли зараз в Україні — нема іншого шляху».
Зміни найперше відчують громади сільського та селищного рівня. На добровільних засадах може відбутися їх укрупнення. Вже цього року парламент планує прийняти зміни до Конституції України, а наступного — на українців чекають вибори на новій територіальній основі.
Богдан Волошинський, директор центру підвищення кваліфікації державних службовців: «Після проведення місцевих виборів в останню неділю жовтня 2015 року, обласні ради утворять обласні виконавчі комітети, районні ради утворять районні виконавчі комітети. Районні державні адміністрації плануються ліквідувати. Натомість створити державні представництва і їхня діяльність, на відміну від райдержадміністрацій, не буде пов'язана з управлінням державним майном. Буде вилучено з їхньої структури галузеві структурні підрозділи, зокрема управління освіти, економіки та інші, які перейдуть до виконавчих районних і обласних рад, а державні представництва зосередяться на функціях контролю, нагляду і координації».
Реформа може розпочатися вже цієї осені, до неї чимало запитань, тому керівники області чекають від громад їхніх пропозицій та побажань.
Мовилося на нараді і про систему раннього оповіщення у випадку надзвичайних ситуацій. Зокрема, повеней. Після війни, для Прикарпаття це проблема №2, зауважив голова ОДА. Тому тут дуже важливо працювати на випередження стихії, ніж на ліквідацію її наслідків.