19 червня 2014 року / 22:29
Робоча зустріч з питань фінаннсування проектів ЄС
Категорія: Фінанси
Відбулась робоча зустріч представників технічного секретаріату програми «Україна-Румунія» щодо узгодження пропозицій з організаціями, які вже були учасниками аналогічних чи подібних програм Європейського Союзу у рамках транскордонного співробітництва. Програма, яка раніше була тристоронньою Румунія-Україна-Молдова тепер буде називатись «Україна-Румунія». Які переваги це надасть українській стороні?
Програма «Україна Румунія» діятиме до 2020 року і всі затвердженні Єврокомісією проекти будуть незмінними. Проблеми у попередньому етапі програми відчули в основному новачки.
Наталія Гасюк, начальник управління туризму Івано-Франківської ОДА: «Вони стосуються по-перше: організаційної спроможності українських організацій виконувати такі проекти, які пов'язані, як з досвідом впровадження, тому що раніше Івано-Франківська область була дещо обмежена до участі у таких програмах. Друге — це фінансовий аспект виконання фінансових зобов'язань українських учасників, які стосуються співфінансування виконання таких проектів. Третій компонент — сама співпраця з закордонними партнерами».
Єврокомісія визначила пріоритетними для України три напрямки: соціальний, економічний та екологічний. Вони зазначені у десяти тематичних цілях, серед яких ймовірні учасники проектів мають обрати чотири.
Сергій Герасимчук, експерт, представник Румунії: «Однією з родзинок цієї програми буде те, що в ній будуть виділені кошти на інфраструктурні проекти — це буде приблизно третя частина бюджету: від 20 до 30 мільйонів євро. Загальний бюджет програми зараз ще не погоджений. Залежить від того, чи будуть існувати програми транскордонного співробітництва між ЄС та Російською Федерацією. В залежності від того, яке буде прийняте рішення — бюджет програми буде більшим або меншим».
Якщо Росію обмежать, то Україна може розраховувати на 90 мільйонів євро для втілення проекту у реальність, якщо ж ні — то лише 60 мільйонів євро, що теж є немало.
Проекти, які пропонують створення технічної документації не фінансуватимуться. Саме затвердження бюджету програми «Україна-Румунія» очікується в лютому. Тоді на червень буде оголошено перший конкурс проектів.