12 червня 2014 року / 03:08
Львівському пиву виповниться 300 років
Категорія: Суспільство
Львів'яни історію своєї пивоварні нерозривно пов'язують насамперед з Робертом Домсом, хоч і до нього вона працювала майже 150 років, але підприємливий німець зумів налагодити виробництво хмільного напою так, що у старовинному місті Лева не залишилося жодного конкурента.
Для Роберта Домса броварня не була бізнесовою справою. Він і без неї був досить таки багатою людиною. Нафтові свердловини давали такий прибуток, що іншим навіть і не снилося, але пан Домс дуже любив пиво. Кажуть, що кожного ранку він особисто дегустував свіжозварений напій із <nobr>10-літрової</nobr> гальби і після цього давав добро на масове його споживання. Те, що Роберт Домс був знаним і порядним підприємцем Австро-Угорщини свідчить такий факт: він виграв тендер на поставку озокериту для ізоляції кабелю зв'язку між Європою та Америкою. Ну, а тепер уявіть собі, які це великі гроші. Тож не дивно, що він був меценатом і благодійником. Під патронатом Роберта Домса у Львові відкрили притулок для митців та літераторів. Він очолював місцеву торгово-промислову палату.
З іменем великого Львівського броваря та його сина Роберта Домса молодшого пов'язано чимало легенд. Найцікавіша з них відноситься до Роберта Домса молодшого. Вона свідчить, що молодий спадкоємець пивоварні, за прикладом знаменитого батька, щоранку починав з кухля свіжого пива, який приносила йому ще до сніданку служниця на ім'я Зося. Дегустація пива з власної пивоварні була важливим ранковим ритуалом, як для відповідального виробника, небайдужого до якості свого товару, так і для справжнього поціновувала пива, яким був Домс молодший. Разом із любов'ю до пивної культури Роберту від батька дісталося і добре серце, яке він віддав своїй таємничій служниці. Кажуть, що його жага до пригод та подорожей додали любові ще більшого запалу. За легендою, не в змозі боротися з сильним почуттям, Роберт Домс поїхав з Зосею до Швейцарії. Так молодий Домс став героєм самої романтичної легенди міста Львова.
Шириться легенда, що Роберт Домс хотів увіковічнити процес пивоваріння в розписаній панорамі на одній із стін броварні. У 19-му столітті — не вдалося. Нащадки 21-го здійснили найбільший в Україні живопис на фасаді розміром 220 метрів квадратних — ще один штрих до цікавої і неповторної історії Львівської пивоварні.
Світлана Веселовська, керівник відділу комунікацій компанії «Карлсберг-Україна»: «Існує така легенда, що Роберт Домс хотів розмалювати одну із стін Львівської пивоварні і показати там процес пивоваріння. Вирішили втілити в життя задумку Роберта Домса».
Роберт Домс присвятив своє життя Львову та пиву. Минуло майже 200 років, а його не забувають у старовинному місті. Він прийшов сюди, щоби творити його історію і залишився тут навічно.