4 червня 2014 року / 23:57
Обласний центр екстреної допомоги
Категорія: Медицина, Соціальна сфера
Придбаний автомобіль — найвищого класу С. Оснащений всім необхідним. Дозволяє здійснювати інтенсивну терапію і транспортувати пацієнта на великі відстані. Встановлене додаткове обладнання — необхідне при травмах хребта, переломах, внутрішніх кровотечах і шокових станах.
Використання такої машини — доволі обмежене, бо для роботи потрібен спеціально навчений персонал.
Володимир Похмурський, головний лікар обласного центру екстреної допомоги та медицини катастроф: «Парк потребує оновлення давно і цей автомобіль дасть нам можливість якісніше виконувати свою роботу в контексті порятунку і лікування мешканців нашої області. Ці всі санітарні, або медично-спеціалізовані автомобілі діляться за класами на три основних класи: від транспорту, від машини швидкої допомоги до найвищого класу за якістю апаратури, де можна проводити штучну вентиляцію легень, де можна на далеку відстань транспортувати пацієнта і власне це є автомобіль, який ми сьогодні маємо можливість бачити».
Сьогодні в автопарку обласного центру екстреної допомоги та медицини катастроф — 130 автомобілів.
Любомир Слободян, заступник голови івано-франківської ОДА: «На сьогоднішній день це є непересічна подія: оновлення великого парку саме реанімобілів, які облаштовані найсучаснішими системами медичного забезпечення».
Для поліпшення якості медичного обслуговування населення, кажуть фахівці, треба здійснити ще кілька кроків. Побудувати центральну диспетчерську, звісно ж, відремонтувати дороги.
Роман Мельник, директор департаменту охорони здоров`я Івано-Франківської ОДА: «Покращить надання медичної допомоги. В такому автомобілі людина буде знаходитися, як в реанімаційному відділенні. Є шанс в такому автомобілі людині врятувати життя».
Загалом до 2015-го року ДТЕК профінансує соціальні програми у 31-му населеному пункті України на загальну суму понад 350 млн грн.