23 травня 2014 року / 00:53
Бандурне мистецтво
Категорія: Мистецтво
В обласній науковій універсальній бібліотеці імені Івана Франка відбулася презентація монографії «Бандурне мистецтво українського зарубіжжя двадцятого — початку двадцять першого століття». Автор унікального видання (першого в Україні) — завідувачка кафедри народних інструментів і музичного фольклору, професор Прикарпатського Національного університету імені Василя Стефаника Віолетта Дутчак.
Унікальне видання — це перше дослідження розвитку бандурного мистецтва за межами України, наголошували учасники презентації. У презентованій монографії, на основі широкого джерельного матеріалу, вперше представлена реконструйована в часових і географічних параметрах історія бандурного мистецтва українського зарубіжжя. Виокремлені індивідуальні, колективні здобутки бандуристів у композиторській творчості, діяльність майстрів інструмента.
Віолетта Дутчак, професор, завкафедри народних інструментів і музичного фольклору ПНУ ім. В. Стефаника: «Є дороги, які ми вибираємо в житті, але є дороги, які вибирають нас. Якщо я вибрала бандуру, то тема бандурного мистецтва діаспори однозначно вибрало мене».
Віолетта Дутчак автор близько 20 публікацій наукового і навчально-методичного характеру в Україні та за кордоном з проблематики української музики, бандурного мистецтва України та діаспори, народної творчості, в тому числі монографій та навчальних посібників. Гості презентації та родина Віолетти Дутчак отримали задоволення від спілкування із мистецтвом бандури та цікавими непересічними особистостями.