19 травня 2014 року / 23:41
Революція гідності
Категорія: Суспільство, Політика
Чим була революція для кожного з нас? Майдан насамперед став випробуванням на гідність. Учасники круглого столу переконують, зараз час долати комплекс друговартості. Відсутність довіри — не шлях до стабільної влади. Бо ж історична доля українців: влада — апріорі чужа і влада — апріорі ворожа.
Сергій Адамович, заступник голови Івано-Франківської ОДА: «Я думаю, що більшість людей, які йдуть у депутатський корпус ідуть зі щирою надією всім допомогти і думають, що вони все змінять, а потім депутат зіштовхується з тим, що всі люди, чомусь, вважають, що депутат повинен все знати, і просять при тому змінити ситуацію. Але мене, будь ласка, не згадуйте і не пишіть і на мене не посилайтеся».
На Майдані люди самоорганізувалися, та в той час залишилися залежними від думки інших.
Наталія Чаплінська, психолог: «Доти, доки ми орієнтуватимемося на сусідню державу, вимірювати все, що в нас робиться через спектр психології гомо-совєтів, доти у нас не буде ладу і не буде людей, які б позиціонували себе, як самоусвідомлені, відповідальні, як особистості — які приймають рішення самі за себе».
Ми отримали страшний спадок, продовжує вона. За нас вирішують, як жити. За статистикою, 60% людей не готові приймати ніяких рішень, але можуть якимось чином долучитися до цього процесу. 15–16% виключно керуються впливом інших. Стільки ж опитаних — беруть відповідальність на себе. І лише 2% — це лідери. Які ведуть за собою. Тож, хочеться, щоб у нас це були порядні люди, проєвропейськи налаштовані.
Наталія Чаплінська, психолог: «У нас теж цікава психологія — ми всі піднялися, а тепер, виходить так, коли людина робить крок вперед, щоб показати себе і показати, що вона готова приймати конкретні рішення, брати відповідальність на себе, тоді починається якийсь момент обговорення, засудження і т. д.».
Тому культуру поведінки варто змінювати. У нас є пафос, кажуть фахівці, який заважає жити. Тому треба задуматись над таким поняттям як партійна відповідальність за владу та вміння працювати в команді. Це дозволяє краще лобіювати інтереси громади, в тому числі і міста.
Віталій Перевізник, голова ГО «Громадський інститут аналітики»: «Якщо взяти Баварію — ніхто там прізвищ не знає, але коаліцію знають, яка при владі, і вона несе відповідальність, а уже отих індивідумів, які складають ту коаліцію, сама коаліція і контролює»,
Отож, ми на порозі виборів. А будь-який вибір — це шанс. Головне, його не прогавити. Щоб не зрадити революції гідності.