14 травня 2014 року / 14:27
Мобільність в Івано-Франківську
Категорія: Міська влада, Суспільство, Соціальна сфера
Мобільність в Івано-Франківську: спільне бачення та стратегія — такою була тема семінару, на якому обговорювали стратегію транспортного планування міста. Організатори кажуть, до обговорення просять активно долучатись городян. Зауваження і пропозиції мешканців, представників органів місцевого самоврядування, наукових кіл і громадських організацій, незалежних спеціалістів — ляжуть в основу нової транспортної стратегії міста. Хоча вже називають її основні акценти.
Михайло Смушак, директор Департаменту ЖКГ: "В місті івано-франківську повинен бути великогабаритний транспорт. Це повинен бути розвиток тролейбусного транспорту та великогабаритних автобусів з низькою посадкою. Створення багаторівневих паркингів у місті. Розвиток більшої кількості паркувальних зон. Створення паркувальних зон при вїзді у місто. Диференційовані тарифии. "
Німецькі фахівці над розробкою нової схеми руху транспорту у місті працюють вже більше року. Найкращі практики європейських міст, безумовно, ляжуть в її основу.
Матіас Мерфорт, представник GIZ (Німеччина): "Потрібно залучати гроші людей для будівництва та ремонту доріг, для експлуатації громадського транспорту, створення велодоріжок. Саме тому ми хочемо, щоб ці кошти доцільно використовувались. І власне ті міста, які чітко знають що їм потрібно розвивати, мають певне бачення майбутнього, використовують інтегровані засади планування — можуть, як правило, на тривалий час добре організувати свою мобільність. "
Важливу роль у концепції схеми руху відіграватиме розвиток дорожньої інфраструктури, кажуть посадовці. Адже транспортна модель, додають, робиться для того, аби можна було залучати кошти на ремонт доріг, оновлення техніки. Особливу увагу приділятимуть і розвиткові велосипедного руху. Створюватимуть велосипедні доріжки та інфраструктуру. Після дискусій та обговорень нову концепцію руху транспорту в Івано-Франківську мають схвалити міські депутати.