13 травня 2014 року / 22:44
Прощання із героєм
Категорія: Армія
Допоки лунають обіцянки — на сході гинуть люди. На Прикарпатті сьогодні попрощалися із військовослужбовцем строкової служби, який загинув в Маріуполі. Це колись мирне місто тепер стало, якраз такою гарячою точкою на мапі України. Богдан Шлемкевич із Білоберізки Верховинського району потрапив під кулю 9 травня. Поховали хлопця у його рідному селі.
Гуцульські трембіти в гірському селі Білоберізка звучать як ніколи сумно. Односельці Богдана Шлемкевича досі в шоці — рік тому молодого солдата проводжали в армію, а сьогодні — в останню путь.
Світлана Павлюк, класний керівник Богдана: «За півгодини ми знали, що сталося. Не відразу повірили. Тому що якось так склалося, що ми від епіцентру тих подій. Здавалося, що далеко. Але, виявляється, що ми дуже-дуже близько».
Нещодавно йому виповнився лише 21 рік. У сім'ї Богдан був наймолодшою, четвертою дитиною. Спокійний і дуже добрий, згадують рідні. Він мріяв створити міцну сім'ю і стати священиком. Для цього він навіть закінчив спеціальний ВУЗ.
Роман Шлемкевич, брат: «Після 9-го класу вступив в Духовну семінарію. А потім сам вирішив піти в армію, щоби пороздумувати над тим, яку дорогу вибрати».
У квітні Богдан мав повернутися додому. Тут його з нетерпінням чекали рідні і дівчина. Але службу молодого солдата на невизначений термін продовжили — через оголошену мобілізацію. У складі Національної гвардії хлопець поїхав на схід країни. До останнього близькі не знали — де він. І тільки коли почалася антитерористична операція Богдан зізнався: він у Маріуполі.
Тетяна Шарабуряк, сестра: «Я кажу — хлопчику, не пхайся там. На другий день дзвоню, кажуть, ваш брат погиб. Я дотепер не вірю. Богданчик хотів жити».
Трагедія сталася 9 травня. У Маріуполі Богдан разом з товаришами по службі охороняв будівлю місцевого МВС. Несподівано з натовпу у хлопців почали стріляти. У Богдана потрапили тричі. Попри бронижилет, кулі для нього виявилися смертельними.
Сергій Кендіч, начальник кінологічної служби: «Під час зміни із натовпу мирного населення вийшли озброєні та відкрили вогонь. Були поранені наші товариші і Богдан загинув».
Після кривавого Дня перемоги в лікарні досі перебуває кілька товаришів по службі Богдана. Хто несе службу вдома — приїхали на похорон — провести в останню путь товариша.
Мар'ян Кіт, товариш: «Разом. Були різні ситуації. І плакали, і сміялися. Але в більшості випадків у нього була життєва позиція, якої я ніколи не забуду».
Як і героям небесної сотні, сім'ї загиблого чиновники обіцяють виділити з місцевого бюджету гроші.
Василь Скрипничук, голова Івано-Франківської обласної ради: «Семеро людей вже поховані, які були вбиті на Майдані, то обласна ради спільно з державною адміністрацією вирішила виділити з обласного бюджету по 100 тисяч гривень. На наступному засіданні нашої сесії буде прийнято таке ж саме рішення і по цій сім'ї».
Андрій Троценко, голова Івано-Франківської обласної адміністрації: «Для нас це втрата, тому що ми розуміємо, що живемо в умовах реальної війни. Ми шкодуємо, ми жалкуємо за цим, що відбулося, а з іншого боку розуміємо, що суспільство повинно зорганізуватися і це повинно бути додатковим стимулом, для того, щоб ті люди, які виступлять на захист своїх співгромадян, вони ризикуючи своїм життям, дадуть можливість нам усім спокійно жити».
В останню путь Богдана проводжають усім селом, устеляючи дорогу квітами.