13 травня 2014 року / 22:16
Поетична збірка "Мережані Коралі"
Категорія: Мистецтво
Сильні і слабкі водночас. Вони вміють творити незважаючи на час і настрій. Жінки, що об'єдналися довкола літературного проекту «Ти ж день», організували флешмоб. І за 90 днів написали стільки ж віршів. Кожен останній рядок попереднього твору став першим для наступного. В підсумку поетеси видали книжку. Тираж невеликий. Всього триста примірників. Кажуть, не з комерційною метою, а для себе і друзів по духу. Друковане видання «Мережані коралі» презентували в Івано-Франківську.
«Мережані коралі» — то друга поетична друкована зустріч із читачами літературної Інтернет-спільноти «Ти ж день». Ланцюжковий спосіб написання віршів об'єднав жінок з різних областей України. Вони познайомились в мережі і вирішили творити. Кожен день — це ти, і кожен день — це новий вірш. З тижня в тиждень. 9 авторів і стільки ж рубрик.
Зоряна Романюк, співавтор: «До кожного вірша є своя ілюстрація, яка характеризує і автора, який починав вірш і всі вірші, які народилися».
Автор ілюстрацій — львів'янка, архітектор за фахом Текля Потоцька. Тривалий час жінки не знали одна одної в обличчя, то ж уявлення не мали, хто сидить по той бік монітора.
Олена Лісовська, співавтор: «Два роки ми спілкувалися суто віртуально. В перший час ми навіть не бачили своїх фотографій. Це було суто таке сприйняття».
Всі різні за фахом, але подібні — творчо. Це, кажуть, великий плюс. Стимулював високий рівень відповідальності та розуміння.
Галя Заболотна, співавтор: «Економісти десь своїм прагматизмом урівноважують таких ліриків, як я і один одного підганяють. Це розвиває таке вміння працювати в команді».
В основному — це вірші про сильні почуття, лірика. Тем торкалися різних. І один з ланцюжків жінки писали в період революції. Його символічно починала поетеса з Дніпропетровська.
Людмила Грацієвська, співавтор: «Було цікаво відслідковувати, як ми всі по різному сприймаємо одне і те саме. І напевно він такий монолітний вийшов. Там найбільше віршів на одну тематику».
Різноманітність стилів, тематики та настроїв. Спілкуватися між собою віршами автори не припиняють. І вже працюють над новим проектом.