13 травня 2014 року / 22:08
Формування батальйонів територіальної оборони
Категорія: Армія
У найближчі тижні в усіх регіонах країни буде завершено формування батальйонів територіальної оборони. Ці підрозділи входитимуть до складу Збройних Сил України, їхні бійці охоронятимуть важливі об'єкти місцевої інфраструктури, автомобільні та залізничні шляхи, боротимуться з диверсійними групами, а в разі необхідності, — посилюватимуть інші підрозділи.
Львівський військкомат штурмують добровольці. Більше сотні мешканців Львівщини прийшли до установи, аби записатися до лав батальйону територіальної оборони. Серед них і хлопці, які не служили у війську, і сивочолі чоловіки із багаторічним армійським стажем.
Іван Матляк, доброволець: «Ніхто крім нас не піде і не захистить нашу Батьківщину. Я розумію, що, мабуть, буде додаткова мобілізація, але добровольців багато, вони готові захищатися. Тому що ситуація на Сході країни напружена».
Ігор Токар, доброволець: «Багато хлопців, які раніше служили, мають бажання іти служити знову».
Павло Мірошниченко, доброволець: «Я думаю, що середньої ланки офіцерів всеодно не буде вистачати. Я службу знаю і думаю, що можу навчити».
Ігор Боловицький, Львівський обласний військовий комісар: «Критерії відбору від 18 до 40 років для солдат та сержантів, офіцерів запасу — до 45 років. По освіті: середньотехнічну освіту, вищу освіту, придатні по стану здоров'я і по морально-діловим якостям повинні підходити для служби у Збройних Силах України, і які не мали проблем з правоохоронними органами України».
На жаль, багатьом добровольцям довелося почути відмову саме через проблеми зі здоров'ям, — пояснюють у військовому відомстві.
Олександр Куль, начальник військово-лікарської комісії: «Людей дуже багато іде. Приходять навіть хворі люди, але хочуть захищати країну. Військова служба потребує здорових людей».
Серед Львівських добровольців є такі, хто бажає одягти однострій на час, поки ситуація на Сході країни не нормалізується — після цього вони планують повернутися і продовжувати свій бізнес. А багато юнаків збираються пов'язати все своє майбутнє із військовою службою. Їм офіцери військкомату пропонують підписати контракт — хлопці, що оформлять цей документ, продовжать службу навіть після того, як напруження у країні мине, і територіальний підрозділ буде розформовано.
Алла Сибірякова, помічник військового комісара Львівщини з юридично-правових питань: «Особи, які ідуть по призову, на час мобілізації за ними зберігається підприємницька діяльність, а особи, які укладають контракт — вони стають звичайними військовослужбовцями».
Паралельно з формування штату, окремі підрозділи розпочнуть інтенсивні тренування та відновлення бойових навичок на військовому полігоні. Оскільки підрозділ на 70% буде укомплектований людьми із армійським досвідом і виключно на добровільних засадах, у комісаріаті стверджують — за показниками дисциплінованості, ефективності та злагодженості батальйон буде на висоті.