6 травня 2014 року / 23:07
Прес-конференція Василя Скрипничука
Категорія: Обласна влада
Голова обласної ради Василь Скрипничук розповів про роботу ради у непростий період. Рішення депутатів, які приймалися у часи Майдану і тепер, коли Україну роздирають на півдні і сході, за його словами, були спрямовані на те, щоб забезпечити цілісність держави й зберегти права громадян. Головною темою, звичайно, залишається збройний конфлікт. З цього і розпочалася прес-конференція.
В області триває створення батальйону територіальної оборони. обласна рада сприяла, щоб він якнайшвидше запрацював.
Василь Скрипничук, голова Івано-Франківської обласної ради: «Обласною радою було прийнято рішення про створення цільового фонду. Для підтримки наших військових було зорганізовано цей цільовий фонд. Було виділено певні кошти з нашого бюджету, обмеживши інші програми».
Люди не хочуть чекати, об'єднуються у громадські формування. Як ми вже розповідали, зараз вони проходять військовий вишкіл. Усіх хвилює, що чекати 9 травня. Правоохоронні органи закликали активістів утриматися від проведення масових акцій у ці дні. Василь Скрипничук підтримує таку позицію.
Василь Скрипничук: «Я розумію тих, хто воював, що вони прийдуть поставлять свічку і вінок на могили. Це право людини і ніхто його заперечувати, швидше всього, не буде. Я не збираюся 9 числа приймати участь в жодних походах, концертах, в жодних святкуваннях. Навіть у агітації про кандидатів у депутати, чи в президенти, чи до Верховної Ради».
Ще одне резонансне питання — призначення очільника Прикарпатської міліції — Василь Скрипничук коментує так: «На мій погляд зараз треба, щоб керівництво міліцейське дещо применшило свої амбіції. Є не сприйняття громадське. Це не тільки не сприйняття одної, чи кількох структур. Воно є загальним. Треба шукати компромісну особу».
Щодо реформ органів державної влади в Україні, на це голова Івано-Франківської обласної ради теж має свою думку.
Василь Скрипничук: «Реформування необхідне, але перше — чи воно на часі? В нас ідуть зараз бойові дії, а ми будемо займатися реформами місцевого самоврядування. Якщо буде оголошена війна, то, відповідно до нашого законодавства, місцеве самоврядування не працює у військовий, або надзвичайний час. Там є недопрацьовки, які не дадуть можливості провести цю реформу».
Зі зміною влади в Україні відкорегують і документ щодо розробки сланцевих родовищ на Прикарпатті.
У час змін і конфліктів обласна рада Прикарпаття була активним учасником процесу нового державотворення. Її рішення наштовхувались на судові процеси, з яких, проте, вдалося вийти гідно. Депутати прийняли чимало звернень до Президента та Кабміну. Зокрема, щодо вступу в НАТО. Народні обранці провели 919 зустрічей з виборцями, тільки за березень-квітень голова обласної ради розглянув близько 300-сот письмових скарг, заяв та пропозицій. Найбільше люди просили посприяти у лікуванні. Отож, як тільки в країні стане спокійніше, Василь Скрипничук обіцяє спільно з депутатами допомогти обласній медицині, щоб полегшити доступ до неї незахищеним верствам населення. Адже медичні послуги і ліки ще подорожчали і для багатьох стали недоступними.