30 квітня 2014 року / 21:21
Молоді науковці підсумували цьогорічні досягнення
Категорія: Освіта
«Наука та освіта ХХІ століття» — таку назву має щорічний науковий форум, який відбувся в Івано-Франківському університеті права імені Короля Данила Галицького. Традиційно цей захід підбиває підсумки наукових досягнень року. А ще слугує місцем зустрічі для молодих науковців з усіх куточків країни.
Тематика доповідей, які представлено на конференції, надзвичайно широка, — розповідають її організатори. Зокрема, це є і юридичні напрямки, і економічні, також архітектура і комп'ютерні технології. Форум зібрав понад півтори сотні науковців з різних вищих навчальних закладів України.
Олександр Острогляд, проректор з наукової роботи університету права імені короля Данила Галицького: «Цей рік був багатим в нас на наукові заходи. Серед них були і студентський науковий симпозіум. Кожен факультет презентував Всеукраїнську конференцію. На деякі навіть приїжджали гості із закордону, багато було гостей з інших міст».
Серед юридичних питань, які зацікавили учасників конференції — правове врегулювання кризи в східних областях країни. Цьому питанню присвятили свої доповіді, зокрема, молоді науковці з Львівського національного університету імені Івана Франка, який вже має тривалу й успішну співпрацю з вищими навчальними закладами Прикарпаття.
Тарас Андрусяк, директор правничого коледжу ЛНУ імені Івана Франка: «Це і проблеми конституційної реформи, це і проблеми вдосконалення місцевого, регіонального самоврядування, це є проблема, скажімо, забезпечення реальної незалежності судових органів, тобто ті проблеми, які потребують дійсно осмислення молоддю, молодими правниками».
Наукові доповіді, які підготували студенти, мають різне спрямування. До прикладу, Іванна Дембич — майбутній рекламіст — із дещо несподіваного ракурсу дослідила постать провідника українського визвольного руху Романа Шухевича. А саме — його внесок у формування рекламної справи на Галичині.
Іванна Дембич, студентка університету права імені Короля Данила Галицького: «Мене вразили його рекламні вивіски. На скільки вони були цікавими, відповідали стандартам, які присутні зараз в рекламі».
Цікавлять молодих науковців не тільки історичні постаті, але й розвиток сучасних засобів масової інформації.
Надія Семенкович, заслужений журналіст України: «Студентка-першокурсниця Юлія Обідняк кафедри «Реклами і зв'язків з громадськістю» підготувала спеціальну тему про обласне телебачення «Галичина». Називається — ««Галичина» у вирі часу, на вістрі подій». Надзвичайно приємно, що ця дівчинка вперше за 23 роки існування телебачення «Галичина» зробила глибокий аналіз роботи нашого телебачення і я думаю, що ця наукова робота знайде своє продовження».
Також учасники секційних засідань обмінялися науковими новинками, які стосуються розвитку дизайну, архітектури та інших галузей знань.