23 квітня 2014 року / 23:54
Весна розбудила кліщів
Категорія: Медицина
Весна у розпалі. Мешканці міст і сіл тепер більше часу перебувають на природі, серед молодої зелені. Але серед цієї краси нас, на жаль, уже підстерігають кліщі. Як уникнути неприємностей під час роботи чи відпочинку на свіжому повітрі?
Коли ви повернулися з дачі чи лісу, одяг потрібно добре витрясти, а своє тіло оглянути. Кліщ може до години обстежувати ваші відкриті ділянки тіла і вже потім, обравши сприятливе для себе місце, — вкусити.
Ігор Непорадний, завідувач травмопунктом Івано-Франківської міської лікарні №1: «По-перше треба уникати кущів, гілок, які нависають. Є в магазинах спеціальні спреї, які відлякують кліщів, комарів, осів. Треба мати щільний одяг, який прилягає до тіла».
Якщо вже сталося так, що кліщ проник під шкіру і ви думаєте, що зможете самі його видалити, то медики застерігають.
Ігор Непорадний, завідувач травмопунктом Івано-Франківської міської лікарні №1: »Є дуже багато рекомендацій в газетах, інтернеті: поставити обручку, налити олії і він почне задихатися і вилізе. Люди до нас приходять після таких випадків і кажуть, що тримали і пів години, і воно не те, що не вилазить, а залазить ще дальше. Якщо ви не впевнені, що ви можете його витягнути, якщо ви не знаєте, як його витягати, то краще його залиште так, як він є і прийти в травмпункт, і тут ми знаємо, як витягати».
В травмопункті наполягають, що видалити з-під шкіри цілого кліща легше, ніж його фрагменти.
Ігор Непорадний, завідувач травмопунктом Івано-Франківської міської лікарні №1: «Якщо людина починає його смикати, відриває йому тулуб, голова залишається. Проходить два, три, чотири дні, то шкіра сходиться над тою головою і вже практично вона ховається і починається гноїтися».
Через це лікареві потрібно робити надріз і складніші маніпуляції. Тому медики наполегливо радять не займатися самолікуванням, а одразу після того, як ви виявите кліща у своєму тілі, звертатись до травмопункту.