17 квітня 2014 року / 22:35
Військові дякують громадянам за підтримку
Категорія: Армія
Понад 100 мільйонів гривень надійшло на рахунки Міністерства Оборони в рамках акції «Підтримай українське військо». Очільник відомства генерал-полковник Михайло Коваль звернувся з офіційною подякою до всіх меценатів, які докладаються до розбудови Збройних Сил. Хоча громадська підтримка не обмежується тільки переказом коштів чи надсиланням sms. На Прикарпатті, завдяки активній допомозі місцевих підприємців, вдалося значно покращити бойову готовність бригади тактичної авіації. Свої досягнення — у небі, та на землі — військовослужбовці продемонстрували місцевим журналістам.
Тепер щотижня у бригаді відбувається по 2–3 льотні зміни, під час яких у небо піднімається майже два десятки пілотів, серед них і ті, хто раніше був у резерві. Виконувач обов'язків командира Юрій Погорілий розповідає, що вже понад місяць особовий склад бригади навчається за інтенсивним графіком. А ще — військовослужбовці зміцнили оборону частини від можливих непроханих гостей. У цьому авіаторам дуже посприяли місцеві громадяни.
Юрій Погорілий, в.о.командира бригади: «На першому етапі, коли було потрібно засоби охорони аеродрому, тому забезпечили піском, мішками, надали засоби зв'язку. Радіостанції, які знаходяться в караулах, в оперативних підрозділах, які виїжджають на охорону та оборону аеродрому».
Також ініціативні мешканці Івано-Франківська взялися ремонтувати і модернізовувати військову автомобільну техніку.
Іван Бондарєв, заступник командира батальйона зв'язку: «Наприклад видавець, директор видавництва Василь Іваночко, який згуртував місцевих підприємців і вони закупили нам певні матеріальні засоби. Також треба згадати Ямницький цементний завод. Вони закупили для нашого батальйону значну кількість акумуляторів».
До ремонту техніки доклалася і група приватних перевізників, які допомогли повернути життя понад десяти військовим автомобілям. Без цих машин неможливо було б забезпечити інтенсивні польоти, — пояснюють військові.
Іван Бондарєв, заступник командира батальйона зв'язку: «Оскільки в нас техніка, переважно це машини радянського виробництва, то запчастини до них зараз важко знайти».
Однак серед найбільших труднощів, які доводиться вирішувати у бригаді — ремонт самих винищувачів. Командир пояснює, усе що можна було полагодити власними силами, місцеві військові техніки уже полагодили. Однак залишилася частина літаків, які потребують капітального ремонту на спеціальних заводах. А цей процес дуже дороговартісний.
Юрій Погорілий, в.о.командира бригади: «Ремонт одного двигуна на літак коштує п'ять мільйонів гривень».
Скільки саме літаків зараз на озброєнні в бригаді, і які завдання вони виконують, журналістам не сказали. Пояснивши, що це військова таємниця. Однак запевнили, що до оборони українського неба готові завжди.