17 квітня 2014 року / 00:13
Реальна допомога біженцям: дадуть по 500 гривень
Категорія: Соціальна сфера
Біженцям на Прикарпатті дадуть по півтисячі гривень. Кошти виділять з обласного бюджету, також долучать Штаб нацспротиву. Нині на території області знаходиться більше двох сотень кримчан. Як їм живеться і чи готове Прикарпаття прийняти нову хвилю переселенців, також можливо уже зі Східної України — йшла мова на брифінгу для ЗМІ.
Уряд почав активніше реагувати на проблемні ситуації, які виникають в регіонах щодо організації належного перебування кримських біженців. Наразі на Прикарпатті живуть більше двох сотень кримчан. Місцева влада розраховує на різні джерела фінансування і підтримки цих осіб.
Сергій Адамович, заступник голови ОДА: «Координаційний комітет — колишній штаб національного спротиву — надасть нам матеріальну допомогу. Крім того, буде передбачено бюджетом обласної ради така матеріальна допомога. Умовно, це буде в обсязі 500 гривень на кожну таку людину».
Леся Аронець, співголова обласної координаційної ради з питань надання допомоги людям у період НС: «237 осіб на сьогоднішній день перебувають на території області. Якщо на початках це були в основному діти з матерями, то сьогодні стоїть питання, що кількість дорослих значно більша за кількість дітей. Це пояснюється тим, що приїжджають чоловіки, шукають місце для того, щоб перевезти свої сім'ї і тут якось укорінитися. Стоїть питання про те, що вони хочуть на довготривале перебування — рік, два і більше».
Прикарпаття просить у Міністерства фінансів 9,5 мільйонів на утримання переселенців. Розрахували, що денне утримання однієї особи обійдеться приблизно у 150 гривень.
Сергій Адамович, заступник голови ОДА: «Ми просимо від Мінфіну 9,5 мільйонів гривень на утримання протягом року в закладах санаторного типу цих людей. Ми передбачаємо імовірність, що частина людей не зможе в себе, в приватних садибах, чи помешканнях дальше утримувати гостей. Ми будемо тоді їх переводити в заклади санаторного типу, отримуючи фінансування від держави, як відшкодування по факту витрат тих санаторіїв».
Також біженців планують селити у районах, де є села з демографічними проблемами та вільними помешканнями. Зокрема, пустують хати у Снятинському та Тлумацькому районах. Однак прикарпатська гостинність не завжди до вподоби гостям.
Сергій Адамович, заступник голови ОДА: «Наші гості не завжди погоджуються з тими умовами, які їм надають. Вони ставлять питання про квартири, щоб їм уже надали квартири. Нам на селекторних нарадах двічі було наголошено, що уряд не може забезпечити цих людей. Кримські татари ставлять питання їхніх культових споруд. З цим теж є проблемні питання».
Усі кримські діти уже навчаються в освітніх закладах Прикарпаття і навіть три школярі зареєструвались для проходження ЗНО.
Сергій Дерев'янко, директор департаменту освіти і науки ОДА: «В дошкільних закладах в нас є двоє дітей в Івано-Франківську і одна дитина в Косівському районі. Із дітей шкільного віку — 60 дітей: з них перебуває сьогодні в області 36, 24 — повернулося, 22 — ходять до школи, 14 — оформляють документи».
Підтримка біженців не обійдеться без благодійних справ. До Великодніх свят їм вручать святкові кошики з продуктовими наборами.