17 квітня 2014 року / 00:10
Суперечлива ситуація
Категорія: Конфлікт
З настанням весни додається роботи у природо та правоохоронців. Зростає попит на березовий сік, збільшується число браконьєрів на рибу, яка нереститься, та на дичину. Продовжується відбір гравію в руслах малих та великих річок. А це нині заборонено.
Про своєрідний норов гірських Карпатських річок годі говорити. На перший погляд невеличкий, як наприклад, Бистриця Надвірнянська, але в негоду — це грізна водна стихія. Достатньо пів години проливної зливи і річка виходить з берегів та руйнує все на своєму шляху. Неподалік Федькова є низка рукотворних ставків. Так от з приповненням, Бистриця Надвірнянська наповнює водою і їх, а це може обернутися трагедією для самого села. Виникла ідея — розчистити русло річки і тим самим вгамувати її неспокійний норов, але в цьому місці пролягає нафтопровід Жулин-Надвірна і для очистки русла потрібний дозвіл акціонерного товариства «Укртранснафта». Воно його і надало. 150 метрів з правого боку нафтопроводу і стільки ж з лівого. Шутер переміщали туди, де його треба. Кажуть, для берего-укріплення. При черговому відборі гравію нагрянула Надвірнянська прокуратура і склала протоколи. Мовляв, під час нересту риби, всілякі роботи заборонені.
Андрій Гриненко, в.о.старшого прокурора обласної прокуратури: «Прокуратурою Надвірнянського району було виявлено факт незаконного відбору піщано-гравійної суміші посадовими особами одного із суб'єктів господарювання, які за допомогою чотирьох вантажних автомобілів та ескаватора здійснювали незаконний відбір піщано-гравійної суміші з ріки Бистриця Надвірнянська».
Природно-охоронне законодавство каже, що роботи можуть здійснюватися на відстані 25–50 метрів від водного плеса. Працівники стверджують, що відбір шутру проводили значно далі.
Василь Янцюк, представник ТЗОВ «Струмок»: «Ми далеко до русла, не робили ніякі роботи, а робили роботи ті, на які у нас є дозвіл з «Укртранснафти», що ця труба, яку ви бачите заді, ми маємо зробити благоустрій, почистити, щоб вода могла протікати у своєму руслі».
Андрій Гриненко, в.о.старшого прокурора обласної прокуратури: «Зараз зафіксовано саме факт відбору. На даний момент вже розпочато досудове розслідування, де вже в процесі даного впровадження призначено спеціаліста, який з'ясує, де саме проводився цей відбір».
Хто правий, хто винний визначатимуть з допомогою GPS та іншої геодезичної техніки і, очевидно, в залі судів.